Samsun’da Atatürk’ü anma töreni gerçekleşti

0

Samsun’da 10 Kasım nedeniyle düzenlenen çeşitli etkinlikler ile Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk, ebediyete intikalinin 79. yılında anıldı

Samsun Atatürk Kültür Merkezi’nde (AKM) düzenlenen programda, Mustafa Kemal Atatürk’ün hayatı ve Cumhuriyet’in kuruluşu anlatıldı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan programda Atatürk ve Milli İrade konulu sunum gerçekleştirildi. Sunumun ardından öğrenciler tarafından oratoryo sunumu ve şiir dinletisi gerçekleştirildi. Öğrenciler yaptıkları gösteriler ve okudukları türkülerle katılımcılara duygu dolu anlar yaşattı. Alkışların seslerinin kesilmediği programda son olarak ise Devlet Opera ve Balesi Korosu tarafından katılımcılara “10 Kasım Atatürk’ü Anma” konseri verildi.

- Reklam -

Programa, Samsun Valisi Osman Kaymak, Samsun Garnizon Komutanı Topçu Albay Recep Ali Üstün, Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, Ukrayna’nın Ankara Büyükelçisi Andrii Sybiha, Samsun İl Emniyet Müdürü Vedat Yavuz, sivil toplum kuruluşları, askeri erkan ve yüzlerce vatandaş katıldı.

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeleri alın, şimdi abone olun.

X