Samsun’da Düğün Fotoğrafı Çekilecek Yerler

Samsun’da Düğün Fotoğrafı Çekilecek Yerler

Düğün fotoğrafları çiftlerin yaşamlarının en güzel anlarından birini ölümsüzleştirmeye Samsun’da da devam ediyor. Evlilik kararı alındıktan sonra başlayan hummalı süreçte aklı kurcalayan önemli konulardan biri olan düğün fotoğrafının nerede çekileceği tartışmaları bakın Samsun’da hangi yerlerle çözüm buluyor…

Samsun Sahili

Prestij Fotoğrafçılık tarafından çekilmiş gelin-damat fotoğrafıdır.

Uçsuz bucaksız Samsun sahili düğün fotoğrafı çektirirken tercih edilen yerlerden biri. Ancak yaz aylarında kalabalık olma sorununu göze alabilenlere… Sahil boyunca uzanan otantik kafelerden biriyle anlaşıp açık hava düğün fotoğraflarını kapalı alanla sentezleyenlerin sayısı da oldukça fazla.

Samsun Kızılırmak Deltası Kuş Cenneti

Rıdvan Uzun tarafından çekilmiş gelin-damat fotoğrafıdır.

Türkiye’nin en büyük deltalarından olan Kızılırmak Deltası, Kızılırmak Nehri’nin taşıdığı alüvyonlarla oluşur. Samsun’a mesafesi 30 kilometredir. Bir doğa cenneti olan Kızılırmak Deltası’nda bulunan Kuş Cenneti düğün fotoğraflarının şehirdeki vazgeçilmez mekanlarındandır.

Delta’da yükselen su basar ormanlarının tabanı ilkbahar aylarında tamamen suyla kaplanır. Kızılırmak Deltası, UNESCO’nun Dünya Kültür Mirası Geçici listesindedir.

Türkiye’de yaşayan 420 kuş türünün 340’ının Kuş Cenneti’nde olduğu saptanmıştır. Kuşların harika görüntüsü, cıvıl cıvıl sesleri Samsunluların evlenmeden bir adım önce fotoğraf çektirirken ruh hallerini olumlu etkiler.

Samsun Kızılırmak Deltası kuş Cenneti’ne giriş ücretsizdir. Fakat jandarma bölgesi olduğu için drone iel çekim yapmaya izin verilmez. Sadece fotoğraf makinesiyle ve video kamerayla yapılacak düğün fotoğrafı çekimleri için uygundur.

Samsun Çakırlar Korusu

Çınar Fotoğrafçılık tarafından çekilmiş gelin-damat fotoğrafıdır.

Atakum’un merkezine batıdan 19 kilometre mesafede olan Samsun Çakırlar Korusu aslında şehrin en büyük yürüme ve piknik alanlarındandır. Doğayla iç içe olan çakırlar Korusu düğün fotoğrafı çektirmek isteyenlerin de tercihleri arasındadır. Samsun Belediyesi’nin hayata geçirdiği projelerden olan Çakırlar Korusu’nun içinde piknik alanlarının yanı sıra tenis kortları duşakabinler ve mescitler de bulunuyor.

Koru’nun her tarafının kuş kafesleriyle donatılmış olması değişik bir ambiyans yaratılmasını sağlamıştır. Tesisteki hamaklar ve yürüyüş yollarında unutulmaz düğün fotoğrafları ve videoları çekmek mümkün.

Çakırlar Korusu, Samsun şehir merkezine 20 kilometre uzaklıktadır.  Özel araçla Samsun – Sinop güzergahında ilerlendiğinde ulaşılabilir. Çatalçam – Taflan dolmuşları da toplu taşıma ile ulaşım şeklidir. Koru’ya giriş için ücret ödenmez.

Samsun Amazon Adası

Fotoğrafı çeken kişi tespit edilememiştir.

Şehir merkezinde bulunan Batıpark’ta 50 dönümlük alan üzerine kurulmuş olan Samsun Amazon Adası düğün fotoğrafı çektirmek için uygun yerlerden biri.  Amazon Adası’nın girişinde bulunan devasa Amazon Heykeli ve Anadolu Aslanı heykeli, Samsun’un neredeyse her yerinden görülüyor. Amazon Adası’nın içinde bulunan Amazon Köyü 2.5 dönümlük alanı kaplıyor. Köyü, Samsun Büyükşehir Belediyesi ve Ondokuz Mayıs Üniversitesi işbirliğiyle hayata geçirildi. Yerli ve yabancı turistlerin ilgi odağında olan Amazon Köyü’nde bulunan amazon kadınlarının heykelleri düğün fotoğrafları için değişik fonlar oluşturmaya imkan veriyor.

Bir yorum yazmaya başla
Yorum
İsim
Mail adresiniz