Samsun’da Fener Alayı Yürüyüşü gerçekleşti

0

19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı etkinlikleri kapsamında, “Fener Alayı ve Gençlik Festivali Yürüyüşü” vatandaşların katılımıyla gerçekleşti

Samsun Valiliği, Samsun Büyükşehir Belediyesi ve Samsun Gençlik Spor Hizmetleri Müdürlüğü’nce organize edilen etkinlik kapsamında, Uğur Mumcu Parkı’nda toplanan grup, İstiklal Caddesi’nden Cumhuriyet Meydanı’na, oradan da Kurtuluş Yolu’na kadar ellerindeki fener ve Türk bayraklarıyla yürüdü.

- samsun fener alayi 2017 - Samsun’da Fener Alayı Yürüyüşü gerçekleştiYürüyüş sırasında bando eşliğinde marşlar söylendi, önceden belirlenen yerlerde durularak halk oyunları gösterileri sergilendi.

- samsun fener alayi 2017 1 - Samsun’da Fener Alayı Yürüyüşü gerçekleştiSamsun Büyükşehir Belediyesi Bando Takımı ile Samsun Büyükşehir Belediyesi Atlı Spor Kulübü sporcularının da atlarıyla katıldığı yürüyüşe, özellikle İstiklal Caddesi üzerinde vatandaşlar büyük ilgi gösterdi.

- samsun fener alayi 2017 2 - Samsun’da Fener Alayı Yürüyüşü gerçekleşti5.000’e yakın vatandaşın katılımı ve yurdun dört yanından 500 izci, 300 kişilik halk oyunları ekibinin katıldığı yürüyüş, Kurtuluş Yolu’nda sona erdi.

- samsun fener alayi 2017 3 - Samsun’da Fener Alayı Yürüyüşü gerçekleşti

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here