Samsun’da ‘Sanat Festivali’ başladı

Samsun’da 100. yıl etkinlikleri kapsamında, 1. Samsun Kültür ve Sanat Festivali başladı. Festival, 30 Nisan - 2 Mayıs tarihleri arasında gerçekleşecek. Samsun’un, bir sanat şehri olduğunu kaydeden Kaymak, her zaman sanatçıların yanında olduklarını söyledi

0

19 Mayıs 1919’un 100. Yıl dönümü kapsamında hazırlanan 1.Samsun Kültür ve Sanat Festivali, Büyükşehir Belediyesi Ömer Halisdemir Çok Amaçlı Salonu’nda başladı. Samsun Valisi Osman Kaymak’ın açılışını yaptığı festivalde, Samsunlu sanatçılar bir araya geldi.

ŞARKILAR SÖYLEYECEĞİZ

3 gün sürecek festival hakkında bilgi veren yazar Asude Mert, “Bu projeyi Samsunlu sanatçıları bir araya getirebilmek, Samsun’da sanat ruhunu yeniden canlandırabilmek için hayata geçirdik. Bizim tek isteğimiz, sanatçıların birlik olması. Bu etkinlikle de bu amacımıza ulaşacağız. Burada birbirini tanımayan, pek çok sanatçı bir araya geldi. 3 gün sürecek olan festivalimizde, şarkılar söyleyeceğiz, şiirler okuyacağız. Tüm sanatseverleri Samsun’a bekliyoruz” dedi.

- Reklam -

ASIL COŞKU 19 MAYIS’TA

Samsun’da 100. Yıl coşkusunun devam ettiğini kaydeden Samsun Valisi Osman Kaymak ise, “100. Yılda etkinlikler düzenlemeye devam ediyoruz. Milli mücadele ruhunun Samsun’dan tüm ülkeye yayılmasını istiyoruz. Bu nedenle Samsun’da büyük bir heyecan var. Samsun bir ilkadım şehri. Kurtuluşu başlatan şehir olduğumuz için de gururluyuz. Ancak asıl büyük coşkuyu 19 Mayıs günü yaşayacağız. Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan da büyük ihtimalle ilimize teşrif edecekler. Çok muhteşem bir 19 Mayıs yaşayacağız” diye konuştu.

1’inci Samsun Kültür ve Sanat Festivali, Samsun Büyükşehir Belediyesi Şehit Astsubay Ömer Halisdemir Çok Amaçlı Salon’da 30 Nisan – 2 Mayıs tarihleri arasında gerçekleşiyor. Giriş ücretsiz olup, tüm Samsun halkı davetlidir.

SANATÇININ YANINDAYIZ

Her zaman sanatçıların yanında olduklarını ifade eden Kaymak, “Samsun’un tarihine baktığımızda birçok sanatçı yetiştirdiğini görüyoruz. Bu anlamda Samsun’un bir sanat şehri olduğunu düşünüyorum. Sanatçılar bizler için de çok önemli. Bu güzel festivali hazırlayan ve bu festivale katılan herkese teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

FESTİVALİ 3 GÜN SÜRECEK

19 Mayıs 1919’un yıldönümü nedeniyle, Samsun’da birçok etkinlik düzenleniyor. Bugün de Samsun’da Samsun Büyükşehir Belediyesi Şehit Astsubay Ömer Halisdemir Çok Amaçlı Salon’da 1’inci Samsun Kültür ve Sanat Festivali’nin açılışı gerçekleşti. Birçok sanatçının stant açtığı festivalde kültür ve sanat yayınları sergileniyor.

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeleri alın, şimdi abone olun.

X