Samsunlu öğrencilerden 100. yıl’a özel şarkı

Samsun Rıdvan Çelikel Fen Lisesi öğrencileri, Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün Samsun'a çıkışının 100. yıl etkinliklerine özel klip hazırladı

0

Samsun Rıdvan Çelikel Fen Lisesi Müzik Öğretmeni Anıl Somuncu ve okul öğrencilerinin oluşturduğu grup, Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün Samsun’a çıkışının 100. yıl etkinliklerine özel klip hazırladı.

Söz ve müziğin Samsun Rıdvan Çelikel Fen Lisesi Müzik Öğretmeni Anıl Somuncu’ya ait olan eserde klasik gitarda Merve Öztürk, elektro gitarda Efe Eşmekaya, klavyede Onur Ormancı, bateride Musa Yalçın, kavalda Anıl Somuncu ve bağlamada Burak Çoşkun yer alırken, vokalde Anıl Somuncu, Burak Koyun, Utku Kılıçer, Buse Torun, Sevcan Anayurt, Fatma Sude Durmuş, Burak Coşkum ve Safinur Sezgen yer aldı.

- Reklam -

Şarkı hakkında bilgi veren Anıl Somuncu, “Bu yıl Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarının Kurutuluş Mücadelesi’ni başlatmak amacıyla Samsun’a çıkışının 100. yılı. İlimiz dahilinde gerçekleştirilen 100. yıl etkinliklerine biz de okulumuz müzik grubu olarak bir şarkıyla eşlik etmek istedik. Sözü ve müziği bana ait olan Mustafa’m Kamal’im adlı eseri bu proje kapsamında hayata geçirdik. Şarkımızın klip çekimlerinde de Kurtuluş Yolu, Tütün İskelesi, Bandırma Vapuru, Ata Yolu ve Onur Anıtı gibi mekanları kullandık. Bu şarkı bize büyük bir mutluluk verdi. Umarım dinleyen herkese de büyük mutluluk verir. Bu projede emeği geçen ve destek veren herkese teşekkür ederim” dedi.

Şarkının sözleri ise şöyle;

Mustafam Kemalim:

Bir vapur gördüm ufukta
Gün güneş doğdu yurduma
Özgürlüktü kurtuluştu
Müjdelerin bu vatana

Gel…Gel…Samsun’dan gel
Gel…Gel…Kurtuluşa gel

Eyy mavi gözlüm benim Mustafam Kemalim
Ulu Önderim…

Gün geldi döndü devran
Küllerinden doğdu vatan
Yolumuz kurtuluş yolu
Dünya bize oldu seyran

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeleri alın, şimdi abone olun.

X