Samsunspor- Bandırmaspor

0

Samsunspor- Bandırmaspor mücadelesi 20 Mayıs’ta oynanacak ve saat 18.30’da başlayacak

Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından Tekkeköy’e yapılan 33 bin 919 kişilik Samsunspor’un yeni stadının Bandırmaspor maçına açılması planlanıyordu. Yetkililer çalışmalarını bu doğrultuda sürdürürken, tek bir şart vardı. Bu şart, iki takımın da ligdeki durumlarının maç öncesi kesinleşmesi ve müsabakanın skorunun iki takımın sıralamasına etki etmeyecek olmasıydı. Ancak bu durum gerçekleşmedi ve iki ekip de son haftaya rahat giremeyecek. Her ne kadar Samsunspor’un 33. hafta sonunda ligde kalmayı garantileme şansı bulunsa da aynı şey Bandırmaspor için geçerli değil. Bu durumda da yeni stadın açılması önümüzdeki sezona kaldı. Türkiye Futbol Federasyonu da yaptığı açıklamada mücadelenin eski statta oynanacağını belirtti.

Samsunspor’un ligin son haftasında Bandırmaspor ile sahasında oynayacağı karşılaşmanın biletlerine kırmızı – beyazlı taraftar yoğun ilgi gösteriyor.

- Reklam -

Sezonun son maçı olması ve iki takımında düşme hattında olması nedeni ile büyük önem taşıyan karşılaşmada ligde kalmak için Samsunspor’a beraberlik yetiyor.

Karşılaşmanın bilet fiyatları da VIP A 5 TL, VIP B 5 TL ve diğer tribünler 1 TL olarak belirlendi.

16 Mayıs Salı günü saat 14.00’de satışa çıkan biletlere büyük ilgi gösteren Samsunspor taraftarı VIP Tribünlerini tamamen bitirirken Maraton Tribünü’nün de yarıdan fazlasını satın aldı.

Biletlerin satışa çıkmasının ikinci gününde satılan bilet sayısı yaklaşık 6 bin 500 olduğu öğrenildi. Maç saatine kadar 16 bin 480 kişi kapasiteli 19 Mayıs Stadyumu’nda Samsunspor taraftarına ayrılan yaklaşık 15 bin 500 biletin satılacağı tahmin ediliyor.

Samsunspor’un TFF 1. Lig’in 34. haftasında sahasında oynayacağı Bandırmaspor maçını yönetecek hakemler açıklandı

Türkiye Futbol Federasyonu Merkez Hakem Kurulu’ndan yapılan açıklamaya göre Samsunspor – Bandırmaspor karşılaşmasını İstanbul Bölgesi Süper Lig Hakemlerinden Halis Özkahya yönetecek. Halis Özkahya’nın yardımcılıklarını Ceyhun Sesigüzel ve Hakan Yemişken yapacak. Samsun 19 Mayıs Stadyumu’nda 20 Mayıs Cumartesi günü saat 18.30’da başlayacak olan karşılaşmada Emre Malok dördüncü hakem olarak görevlendirildi.

Samsunspor 35 puan ile 14. sırada yer alırken Bandırmaspor 34 puan ile 15. durumda bulunuyor. Lig’de kalmak için Samsunspor’a beraberlik yeterken konuk ekip Bandırmaspor’a galibiyet gerekiyor.

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeleri alın, şimdi abone olun.

X