Samsunspor taraftarı Çakır’ı istiyor

0

Kırmızı- Beyazlı taraftarlar, sosyal medya üzerinden 23. Yaz İşitme Engelliler Olimpiyat Oyunları’nın maskotu Çakır’ın, bundan böyle Samsunspor’un maskotu olmasını istedi

Samsunspor taraftarları, sosyal medya üzerinden Samsunspor yönetimine seslenerek 23. Yaz İşitme Engelliler Olimpiyat Oyunları’nın maskotu Çakır’ın artık Samsunspor’un maçlarında ve çeşitli organizasyonlarda görev almasını dile getirdiler.

Yöresel kıyafetleriyle tasarlanan ve olimpiyat sürecinde yoğun ilgi gören Çakır’ın olimpiyatla sınırlı kalmamasını isteyen Samulaş Genel Müdürü Kadir Gürkan, twitter hesabından kampanyaya destek verdi. Samsunspor’u sevenler ise Twitter hesabından Gürkan’a destek verdiler. ‘Olimpiyat Maskotu Çakır Samsunspor’un maskotu olsun’ kampanyası büyük ilgi görüyor. Taraftarlar, Bursaspor’un Timsah, Beşiktaş’ın kartal ve diğer takımların da figürlerinin olduğunu Çakır’ın ise Samsunspor’a çok yakışacağını söylediler.

- Reklam -

Bazı taraftarlar ise tepkili
Samsunspor taraftarlarının başlatmış olduğu ‘Olimpiyat Maskotu Çakır Samsunspor’un maskotu olsun’ sosyal medya kampanyasına bazı taraftarlar ise tepki gösterdi. Samsunspor’a uygun motiflerinin olmasını isteyenlerden yanı sıra bazı kullanıcılar ise isminin farklı olabileceğini dile getirdiler. Öte yandan Samsunspor kulübünün ise hiçbir şekilde cevap vermemesi taraftarlar arasında büyük tepkiye yol açtı. Sosyal medya yönetiminin sadece idman görselleri ve maç duyurusundan ibaret olmadığını söyleyen taraftarlar; “Sosyal medya üzerinden kampanya hakkında olumlu ya da olumsuz geri dönüşleri beklediklerini söylediler”

23. Yaz İşitme Engelliler Olimpiyat Oyunları’nda maskot olarak seçilen Çakır karakteri Samsunluların sevgisini kazanmışa benziyor. İşitme Engelliler Olimpiyat Oyunlarında kentin yöresel kıyafetlerini giyen Çakır’ın en dikkat çeken özelliği ise 8 köşe kasketi ve yumurta topuk ayakkabılarıydı. 8 köşe kasketi ise vatanseverlik, yiğitlik, mertlik, cömertlik, delikanlılık, alçakgönüllülük, dürüstlük ve misafirperverlik anlamını taşıyordu. Olimpiyatların ardından Samsunspor taraftarları #samsunsporunmaskotuçakırolsun hastagi açarak, Samsun Valisi Osman Kaymak’a seslendi. Samsunspor taraftarı olimpiyatlarda kullanılan maskot Çakır’ın Samsunspor’un maskotu olmasını istiyor.

Avrupa Futbol Şampiyonası maskotları
Avrupa Futbol Şampiyonası’nda maskotlar İtalya 1980’den bu yana kullanılıyor. Maskotların arasında iki tavşanın yanı sıra gizemli ikizler ve Pinokyo da yer aldı. İşte tüm maskotlar…

İtalya 80 – Pinocchio 

Fransa 84 – Peno 

 

 

 

 

Batı Almanya 88 –  Berni 

İsveç 92 –  Rabbit 

İngiltere 96 – Goaliath 

Hollanda-Belçika 2000 – Benelucky 

 

Portekiz 2004 – Kinas 

Avusturya – İsviçre 2008 – Trix ve Flix 

Polonya – Ukrayna 2012 – Slavek ve Slavko 

Fransa 2016 

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeleri alın, şimdi abone olun.

X