Sık Karşılaştığımız Sorunlara Hiç Bilmediğiniz 10 Şaşırtıcı Çözüm!

Sık Karşılaştığımız Sorunlara Hiç Bilmediğiniz 10 Şaşırtıcı Çözüm!

Günlük yaşamda sıkça uyguladığımız bazı kişisel bakım ve temizlik konularına farklı, şaşırtıcı ve şimdiye kadar hiç duymadığınız çözümler yazının devamındadır.

Bazı Objeleri Masaj için Kullanabilirsiniz

Masaj yapmak için illaki masaj aletine gerek olmadığını biliyor musunuz? Bir sopa veya bir top bazen harika bir masaj aleti olabilir. Kendi kendinize masaj yapmak için bunlar gibi objelerden yararlanabilirsiniz. Erişebildiğiniz vücut bölgelerinize top ya da sopayla yapacağınız masaj hem kan dolaşımınızı hızlandırır, hem de kas ağrılarınız azalır.

Dondurulmuş Gıdalarla İlgili İlginç Araştırma Sonucu

Bazı araştırma sonuçları aslında dondurulmuş sebze ve meyvelerin; taze sebze meyvelere göre daha sağlıklı olduğunu ortaya koyuyor. Bu gıdalar üretilmelerinden hemen sonra paketlenerek donduruluyor. Besin değerleri üretimden tüketiciye ulaşıncaya kadar haftalar boyunca korunuyor.

Sabah Kahvesinin İçine Hindistan Cevizi Yağı

Sabah kahvesi içmeden yapamayanlardansanız ilginç bir bakım önerisi tam size göre… Sabah kahvenizin içine 1 çay kaşığı Hindistan cevizi yağı katarak bütün gün açlık krizlerinden kurtulabilirsiniz. Hindistan cevizi yağı ayrıca metabolizmayı ve yağların yakılmasını hızlandırır.

Sararmış Tırnaklara Kekik Yağı

Tırnaklarınız sarardı ve bu hiç hoşunuza gitmiyor mu? O halde tırnak beyazlatma yöntemlerinden biri olan kekik yağını deneyin. Bir parça pamuğun üzerine biraz kekik yağı dökün ve tırnaklarınıza sürün. Bu işlemi düzenli olarak her gün yapın.

Kaslardaki Ağrılara Zencefil

Özellikle spor yapanların bildiği egzersiz sonrası kas ağrıları bazen dayanılmaz bir hal alır. Taze zencefilden yapacağınız çayın bu ağrılara iyi geldiğini biliyor muydunuz? Taze zencefili küçük küçük doğrayın ve su ekleyip 10 dakika kadar kaynatın. Bu lezzetli çay kas ağrılarınıza iyi gelecek.

Saçları Kabaranlar için Keten Tohumu

Sürekli elektriklenen ve kabaran saçlarınız varsa keten tohumu bunun çözümü… 1 su bardağı suya yarım su bardağı keten tohumu ilave edin ve kaynatın. 10 dakika bekletin. Karışımın iyice koyulaştığını göreceksiniz. Duştan sonra saçlarınıza bu karışımdan sürerseniz saçlarınızın kuruduğunda kabarmadığına inanamayacaksınız.

Güneş Lekelerine Karbonat

Cildinizde güneşin yol açtığı lekeler ve yer yer renk değişiklikleri varsa bir miktar karbonatı içme suyuyla karıştırabilir ve o bölgelere peeling uygulayabilirsiniz. Karbonat ciltteki renk farklılıklarının azalmasını sağlayacaktır.

Sirkeli Suyla Ayak Kokusuna Son

Terleyen ayaklar malesef kötü kokar. Ayrıca ayakları terleyenler farklı sağlık sorunlarıyla da karşılaşabilirler. 2 ölçü suya 1 ölçü su karıştırın. Bu suyun içinde ayaklarınızı yarım saat kadar bekletin. Bu işlemi her gün yaparsanız ayaklarınız artık kötü kokmayacaktır.

Sivrisinek Isırıklarına Beklenmedik Çözüm

İşte ilginç bir bilgi daha! Vücudumuzda sivrisineklerin ısırdığı yerler çok kaşınır. Yaz aylarında ortaya çıkan bu sorun çekilmez bir hal alabilir. Sivrisineğin ısırdığı bölgeye sadece bu iş için satın alacağınız roll-on sürerseniz kaşıntının kesildiğine şahit olacaksınız.

Makyajı Matlaştırmanın En Kolay Yolu

Soğuk su yöntemi kimi kadınlar tarafından bilinir. Kore kaynaklı olan bu yöntem cildin daha sıkı olmasını sağlarken, yapılan makyajın parlaklığını alarak mat bir görünüm kazandırıyor. Soğuk su yönteminde yüzünüzü soğuk suda 30 saniye kadar bekletmeniz gerekiyor. Bunun için içi soğuk su dolu bir leğenden yararlanabilirsiniz.

Bir yorum yazmaya başla
Yorum
İsim
Mail adresiniz