Sinema Tarihinin En Uzun Serisinin Yeni Filmi: Hızlı ve Öfkeli 9

Sinema Tarihinin En Uzun Serisinin Yeni Filmi: Hızlı ve Öfkeli 9

Sinema sektörünün ya da daha kibar bir ifade ile sinema sanatının en uzun soluklu serisi olma özelliğini taşıyan Hızlı ve Öfkeli serisi yeni filmiyle 8 Nisan 2020’de izleyicileriyle buluşacaktı, ama salgın yasakları sebebiyle ertelendi. Aksiyon ve yarış filmi sevenlerin vazgeçemediği bu seri en uzun süren seri unvanını da yeni gelecek filmiyle ele geçirecektir. 2001 yılındaki ilk filmiyle serüvene başlayan bu seri nisan ayındaki 9. filmle devam edecek gibi görünüyor.  Seri 9. film ile beraber daha yüksek bütçeli ve daha yüksek hasılat hedefiyle vizyona girecektir. Hızlı ve Öfkeli 9 serinin en yüksek bütçeli filmi olmasıyla da oldukça dikkat çekmektedir.

Seriyi bu denli popüler kılan olaylardan bir tanesi de son derece üzücü olan Paul Walker’ın ölümüdür. Serinin 8. Filminin çekimlerinde sete giderken trafik kazası sonucu hayatını kaybeden Paul Walker hem serinin müdavimlerini hem de kendi hayranlarını yasa boğmuştur.  Henüz 40 yaşında hayata gözlerini yuman Walker esas ününü bu seri ile kazanmıştır. Ölümü de bu serinin bir filmi içine sete giderken gerçekleşmiştir.

Hızlı ve Öfkeli serisi genel olarak aksiyon odaklı bir filmdir. Ancak serinin 3. filmi olan Tokyo Drift salt bir biçimde yarış filmidir. Serinin ana konusunu içermeyen bu film daha sonraki filmlerle birlikte seri ile konu bağlantısı yakalamıştır.  Seriye 5. Filmde katılan dünyanın en ünlü aktörlerinden olan Dwayne Johnson 9. Filmin başrol kahramanlarından biri olacaktır.  Eski bir Amerikan güreşçisi olan Johnson seriye hareket getirmiştir desek yanlış olmaz.  Ayrıca aksiyon filmlerinin yaşayan efsanesi konumundaki Jason Statham’da serinin 7. Filmiyle beraber kadroya dâhil olmuştur.

Hızlı ve Öfkeli serisinin 9. Filminde kadroda Vin Diesel, Michelle Rodriguez, Jordana Brewster, Tyrese Gibson, Lucas Black, Ludacris, John Cena, Charlize Theron ve Nathalie Emmanuel gibi yıldızlar yer almaktadır. Kadroda bulunan Ludacris ise ünlü bir rap müzik sanatçısıdır. Film serisinin müziklerine de katkı veren Ludacris seriyi daha ilginç hale getirmektedir. Ayrıca oyunculardan biri olan Vin Diesel 9. filmle birlikte senaryoyu da eline almıştır.

[su_youtube url=”https://www.youtube.com/watch?v=b98rYy66Idk”]

Bir yorum yazmaya başla
Yorum
İsim
Mail adresiniz