15 Temmuz Demokrasi Zaferi ve Şehitleri Anma Halk Koşusu

0

15 Temmuz’ da yapılan hain kalkışmanın unutulmaması, unutturulmaması ve gelecek nesillerce mahiyetinin daha iyi benimsenmesi adına Türkiye Atletizm Federasyonu ve Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğümüzün müşterek olarak tertip edeceği “15 Temmuz Demokrasi Zaferi ve Şehitleri Anma Halk Koşusu” düzenlenecek

Türk milletinin demokrasiyle yaşama özgürlüğüne, Türkiye Cumhuriyeti’nin içte ve dışta bağımsızlığına, ülkemizin huzur ve refahına göz diken hain çetelerin 15 Temmuz gecesinde yapmaya çalıştığı kalkışmayı, sokaklara dökülen genç yaşlı, kadın erkek, Türk milletinden milyonların bastırdığı bir destandır 15 Temmuz.

Bu destansı gecenin unutulmaması, unutturulmaması ve gelecek nesillerce mahiyetinin daha iyi benimsenmesi adına Türkiye Atletizm Federasyonu ve Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğümüzün müşterek olarak tertip edeceği “15 Temmuz Demokrasi Zaferi ve Şehitleri Anma Halk Koşusu” 15 Temmuz 2017 günü saat 18:00’de Atakum Çobanlı iskelesinden start alıp Atakum Gençlik Merkezi önünde son bulacaktır.

- Reklam -

Etkinliğe katılımak isteyen vatandaşlarımızın kayıt formunu doldurarak taf.kayit6@hotmail.com adresine 14.07.2017 saat 17.00’a kadar göndermeleri gerekmektedir.

GENEL KONULAR

  • 15 Temmuz Demokrasi Zaferi ve Şehitleri Anma Halk Koşusu tüm katılımcılara açık olarak organize edilecektir.
  • Kaydını yaptıran her katılımcıya İl Müdürlükleri tarafından hazırlanan göğüs numarası verilecektir.
  • Halk koşusu tek yaş kategorisinde; bayanlar ve erkekler olarak tasnif edilecektir.
  • Halk koşusuna lisanlı veya sağlık raporu ile katılım olabilecektir. Sağlık raporu ile katılacakların asgari lisans çıkartma yaşı olan 9 yaşını doldurmuş olmaları zorunludur. 9 yaşın altındaki katılımcılar halk koşusuna katılamazlar
  • Halk koşusuna; kulüp ve ferdi lisanslı sporcular katılabileceklerdir. Ancak lisansı olmayan katılımcılarda, halk koşusuna sağlık raporları ile katılabileceklerdir. Lisansı olmayan 18 yaşından küçük katılımcılar ise sağlık raporu ile birlikte veli izin belgesini kayıt sırasında ibra etmek zorundadırlar.
  • Halk koşusunda bayanlarda ve erkelerde dereceye giren ilk üç katılımcıya Atletizm Federasyonu Başkanlığı tarafından t-shirt ve madalya verilecektir.

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeleri alın, şimdi abone olun.

X