Toptepe İlköğretim Okulu’nda 23 Nisan coşkusu

0

Samsun Canik Toptepe İlköğretim Okulu’nda 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla muhteşem bir programla kutlandı

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Canik Toptepe İlköğretim Okul bahçesinde yoğun ve özel bir programla kutlandı. Okul öğrencilerinin birbirinden farklı güzel gösterileriyle izleyenlerin büyük beğenisini toplayan programda çocuiklar için ayrıca, dondurma ve pamuk şeker dağıtıldı.

Palyaçolarında bulunduğu etkinlikte çocuklar gönüllerince eğlendi. Türk Kızılayı Kan Toplama Otobüsü’nünde bulunduğu alanda öğrenci velileri kan bağışısında bulundular.
Burada Türk kızılayı Canik Şubesi yetkilileri kurdukları çadırda gözleme pişirip çocuklara dağıttılar.

- Reklam -

Günün anlam ve önemine binaen gerçekleşen dolu dolu program hakkında konuşan Toptepe İlköğretim Okulu Müdürü Serkan Koç , “98 yıl önce bu gün Türkiye Cumhuriyetinin temellerini atan, ilk milli meclis olan ve Kurtuluş Savaşı’nın kazanılmasında büyük rol oynayan, Türkiye Büyük Millet Meclisinin açıldığı gündür bugün. 23 Nisan 1920’de, Türkiye Büyük Millet Meclisi açılmıştır. Atatürk, 23 Nisan gününü çocuklarımıza armağan etmiştir. Çocuklar, gün sizin gününüz. Sizlerden beklentimiz, ülkemizi dünyanın en güçlü ülkesi yapmak için çalışmanızdır. Hızla değişen bu dünyada ülkemizin adını bilimde, teknolojide, sanayide ve en önemlisi eğitimde altın harflerle yazdırmanızdır. Hepinizin bayramını en içten duygularla kutlar, sevgi ve saygılar sunarım.” dedi.

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeleri alın, şimdi abone olun.

X