University4Society Girişimcilik Yarışma Finali

Girişimcilik etkiliği olan University4Society Girişimcilik yarışması 10 Mart Pazar günü saat 12.30'da Samsun Büyükşehir Belediyesi Atakum Sanat Merkezinde gerçekleşiyor

0

Girişimcilik etkiliği olan University4Society Girişimcilik yarışması 10 Mart Pazar günü saat 12.30’da Samsun Büyükşehir Belediyesi Atakum Sanat Merkezinde gerçekleşiyor

Uzman eğitmenler tarafından eğitim alan ekipler birbirinden değerli iş fikirlerini hayata geçirebilmek için jüri karşısına geçiyor. Eğlenceli etkinlik yanı sıra düzenlenecek çekilişle birlikte 4 öğrenciye burs imakanı, 50 kişiye Farmasi kozmetik içerikli çanta ve buz pateni eğitimi kazanma şansı yakalayacak.

Hayallerini gerçekleştirmek isteyenlerin buluşacağı “University4Society Girişimcilik” finalinde ise çeşitli etkinlikler sizleri bekliyor. Dans gösterileri ,Selfie Box Mirror Teknolojisi, Farmasi Makyaj Uygulaması ile güzel bir gün geçirmek isteyen tüm Samsunlular davetlidir. Etkinlik ücretsizdir.

University4Society nedir?

University4Society, girişimci ruha sahip olan kişilere, bulundukları çevrede yaratabilecekleri etkiyi göstermek amacıyla ortaya çıkmış bir girişimcilik maratonudur.

Türkiye genelinde düzenlenen üniversite etkinlikleri ile Anadolu’nun her bir köşesinden girişimci ruha sahip olan üniversite öğrencilerine, hayallerine ulaşmalarında eşlik eden University4Society, girişimciliğin tüm reflekslerini, 48 saatlik bir etkinlikte vereceği eğitimler ve mentor destekleri ile onlara öğretmeyi ve uygulatmayı hedefler.

Türkiye’nin her bölgesinde düzenlenen üniversite etkinliklerine girişimci olmak isteyen üniversite öğrencileri katılır. Standart bir üniversite etkinliği girişimciler, mentorlar, eğitimciler ve jürilerden oluşur. Etkinliğin ilk günü iş fikri olan girişimciler sunumlarını yapar, en iyi iş fikirleri oylama ile seçilir ve iş fikri seçilen girişimciler kendilerine ekip oluşturur.

Ekipler 48 saat boyunca 3 temel eğitimden geçer: İş Modeli Kanvas, Tasarımsal Düşünce ve Yatırımcıya Sunum. Her eğitim uygulamalı olarak gerçekleştirilir ve bu süreçlerde mentorlar ekiplere yardımcı olur. Yarışmanın son günü ise ekipler çalışmalarını jürilere sunar ve en başarılı ekipler bir sonraki aşamaya geçmeye hak kazanır.

Samsunda da yapılacak olan bu büyük yarışmanın ilk adımları, 60 kişilik dinamik bir ekip ve Atakum Belediyesi’nin katkılarıyla kasım ayında atıldı. Bu 4 aylık süreçte çok büyük emek ve güçlü bir takım çalışması ile yarışma Samsun için hazır hale getirildi. Bu süreçte University4Society OMÜ ekibini yalnız bırakmayarak yanında bulunan değerli stratejik partnerlerimiz:

  • SAMULAŞ
  • SAMSUN TEKNOPARK
  • ORTAKARADENİZ KALKINMA AJANSI
  • MAKİNA MÜHENDİSLERİ ODASI
  • SAMSUN GENÇ LİDERLER VE GİRİŞİMCİLER DERNEĞİ
  • SANAYİ VE TİCARET ODASI
  • ATAKUM BELEDİYESİ
  • SAMSUN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ

Her şey Samsun için” anlayışıyla yola çıkıp yarışmanın tüm hazırlık aşamalarında, Ondokuz Mayıs Üniversitesi öğrencilerinden oluşan ekibimize çok büyük katkı sağladılar.

Etkinliğin en büyük destekçisi ise yarışma ana sponsorumuz Farmasi As Başkan Emine KIR Hanımefendi oldu. Girişimcilik ekosistemine verdiği önemle birlikte, üniversite öğrencilerinin fikirlerini girişime dönüştürmelerini sağlayacak bu etkinliğe destek vererek onların hayallerine bir adım daha yaklaşmalarını sağladı.
Ayrıca tüm problemlere çözüm bulma aşamalarında da bulunarak motivasyonu ve enerjisi ile geçekleşecek olan bu etkinliğe seviye atlattı.

60 kişilik ekibimiz stratejik partnerlerimiz ve ana sponsorumuz ile Samsun’un en büyük girişimcilik yarışmasına hazırız. Bu etkinliğin en büyük amacı Ondokuz Mayıs Üniversitesi ve Samsun’un girişimcilik ekosistemine katkı sağlayarak adını duyurması ve ülkemizin, sürekli tüketim yerine SÜREKLİ ÜRETİM anlayışıyla yol alması için farkındalık oluşturmaktır. Bu bağlamda 8-9-10 Mart’ta gerçekleştirecek olduğumuz maratonun final gününde proje sunumları haricinde çeşitli etkinlikler ve gösteriler de olacaktır. Farklı deneyimler yaşayabileceğiniz “Selfie Box Mirror” paneli kurulacak, çeşitli ikramlar, dans gösterileri ve sürpriz hediyeler kazanabileceğiniz çekilişler olacaktır.ö Bu büyük günde proje sunumlarını dinlemek ve yarışmacılara destek vermek için ,Ondokuz Mayıs Üniversitesi’nin değerli akademisyenleri ve Samsun sanayisinin önemli iş adamlarının da bulunacağı 10 Mart Pazar Final gününe davetlisiniz.

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeleri alın, şimdi abone olun.

X