Ustalardan Ücretsiz Tiyatro Dersi

Ustalardan Ücretsiz Tiyatro Dersi

1998 yılında kurulan Düşevi Oyuncuları Cumhuriyet sonrası Samsun’da ve Bölgemizde kurulan ve yetişkin oyunu yapan tiyatrolar arasında kesintisiz en uzun süre perdelerini açık tutan tiyatro. 2013 yılında deneyimlerini aktarmak için kurulan Düşevi Sanat Merkezinde Drama, Tiyatro, Bale, Enstrüman, Yazarlık vb branşlarda dersler verip , öğrenci yetiştiriyorlar.
USTALARDAN ÜCRETSİZ TİYATRO DERSİ

Neden Ücretsiz Yetişkin Tiyatro Kursu?

2013 yılından beri hizmet veren ve doğal olarak özel ücretli kurslar, atölyeler düzenleyen Düşevi Sanat Merkezi 2019 yılının sonuna doğru 50 kişilik “Düşevi Sahne” adında bir performans sahnesi açmayı planlıyor. Bu sahnede tiyatro oyunlarının yanı sıra müzik gösterileri, edebiyatın her dalı ile ilgili gösteri ve atölyeler, doğaçlama tiyatro gösterileri ve “Düşevi Açık Sahne” adı altında belirli konu başlıklarında , konusunda uzman insanların davet edileceği konu ve meslek odaklı atölyeler düzenlenecek. Bu sebeple ile “Düşevi Deneme Sahnesi” adında yetiştirilmesi planlanan oyuncu adaylarına ücretsiz kurs verilecek.

Kurslarda Neler Olacak?

Kursları 28 yıldır tiyatronun içerisinde olan, 21 yıldır profesyonel tiyatroda oyunculuk, yönetmenlik, genel sanat yönetmenliği ve eğiticilik yapan Cem Kaynar ile 23 yıldır tiyatro yapan, 20 yıldır profesyonel tiyatroda oyunculuk ve eğitmenlik yapan, şu anda bir TV kanalında KUZEY YIILDIZI adlı dizide Yıldızın annesi Hanife karakteri ile tanınan Ferda Kaynar verecek. Bu kurslarda Amerika da ve bazı Avrupa ülkelerinde olduğu gibi “Cem ve Ferda Kaynar Oyunculuk Stüdyosu”  adı altında , genç oyuncu adaylarına “act” “actor” kelimelerinin gerçek anlamı ve sahnede kendisini var etme disiplinleri öğretilecek. Ayrıca bazı dönemlerde ustalar davet edilerek oyunculuk atölyeleri düzenlenecek.

Düşevi Sahne Ne Zaman Açılacak?

Düşevi Sahnenin kasım 2019 içerisinde açılması planlanıyor. Kültür ve Turizm Bakanlığından profesyonel proje yardımı alan “VİCDAN” adlı oyun ile “PALYAÇO JOEY” adlı çocuk oyununun çıkması ile birlikte, 4. Sezon oynayacak olan “BİMARHANE”  ile 2. Sezon oynayacak olan” BİR KADIN UYANIYOR” oyunlarının yanı sıra bir sürü etkinlik olacak.Düşevi Ailesi yeni sezonda tüm sanat severlere güzellikler ile dolu bir yıl diliyor.
Bir yorum yazmaya başla
Yorum
İsim
Mail adresiniz