Vali Kaymak: “Bunu fırsata çevirmeliyiz”

0

Samsun İnternet medyası çalışanlarıyla bir araya gelen Samsun Valisi Osman Kaymak 100. yıl kutlamaları hakkında açıklamalarda bulundu

Samsun Valisi Osman Kaymak, Atatürk’ün Samsun’a çıkışının 100. yılı nedeniyle Samsun’da birçok alanda yapılacak olan ulusal ve uluslararası organizasyonların gerçekleştirileceğini belirterek, “Bunu fırsata çevirmeliyiz” dedi

Samsun Valisi Osman Kaymak, Atatürk’ün Samsun’a çıkışının 100. yılında Samsun’da ulusal ve uluslararası birçok etkinliğe imza atılacağını belirtti. Bu organizasyonların, Samsun’un tanıtımına çok büyük katkı sağlayacağını kaydeden Kaymak, 100. Yıl kutlamaları hakkında bilgi verdi.

- Reklam -

TALİMAT BEKLİYORUZ

Ciddi bir hazırlık içinde olduklarını kaydeden Kaymak, “Atatürk’ün Samsun’a çıkışının 100. yılını kutlama hazırlıkları içindeyiz. Bu çalışmalar Cumhurbaşkanımız himayeleri, altında yürütülmesi için bir ön görüşme oldu. Biz oradan bir talimat bekliyoruz. O genelge çıktıktan da sonra Kültür Bakanlığı, Spor Bakanlığı, Samsun Valiliği olarak harekete geçeceğiz. 100. yıl kutlamalarını belki Amasya, Sivas, Erzurum’da kapsayacak şeklide genişletile bilinir” diye konuştu.

SAMSUN KAZANÇLI ÇIKACAK

Kaymak açıklamalarını şöyle sürdürdü: “Önümüzdeki sene Deaflympics Olimpiyatları’nda olduğu gibi çok sayıda ziyaretçi ağırlayacağız. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ında gelmesini beklediğimiz 100. Yıl kutlamalarında bir çok organizasyona imza atacağız. Koçfest Üniversiteler Arası Spor Yarışmaları gerçekleştirileceğiz. Buna 10 bin sporcu bekliyoruz. TRT Çocuk Şenliği Samsun’da olacak. 40 ülkeden 800’e yakın çocuk gelecek. Ve evlerde misafir kalacak. 10-12 Nisan’da gerçekleşecek MEB Uluslararası Robot Yarışması’na 2 bin öğrenci gelecek. Oryantiring yarışları ise 10-15 bin kişi gelecek. Türkiye Barolar Birliği Genel Seçimleri Samsun’da olacak. Ve bu etkinliklerin devamı gelecek. Samsun önümüzdeki sene çok iyi tanıtılacak. 100. yıl ülkemiz açsından çok önemli. Ve Samsun bundan kazançlı çıkacak. 100. yılı fırsata çevirmek gerekir”

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeleri alın, şimdi abone olun.

X