Vali Kaymak’tan 15 Temmuz çağrısı

0

Samsun Valisi Osman Kaymak’tan 15 Temmuz çağrısı: Meydanlarda olalım. Samsun Valisi Osman Kaymak, 15 Temmuz hain darbe girişiminin 1’inci yıldönümünde Samsun halkını Cumhuriyet Meydanında toplanmaya davet etti

 

Samsun Valisi Osman Kaymak, 15 Temmuz hain darbe girişiminin yıldönümünde Samsun’da yapılacak olan etkinliklerle ilgili açıklamada bulundu. Vali Osman Kaymak, 15 Temmuz’u 16 Temmuz’a bağlayan gece Samsun Cumhuriyet Meydanında olacaklarını belirterek Samsun halkını da buraya davet etti.

SAMSUN MİLLİ MÜCADELENİN BAŞLADIĞI ŞEHİRDİR

- Reklam -

Samsun’un milli mücadelenin başladığı şehir olduğunu söyleyen Vali Osman Kaymak, “Samsun vatan ve millet duygusu yüksek olan bir şehir. 15 Temmuz’u yaşatma anlamında da Samsun halkının bizleri yalnız bırakmayacağını ümit ediyorum. O heyecanın tekrar yaşanmasını istiyoruz. Arkadaşlar 15 Temmuz’un anlamı şudur; Biz darbeye karşıyız. Devletimizi seviyoruz. Hainlere bu ülkede yer yok, geçit yok mesajıdır. Bu gecede düzenlenecek etkinlikler bir parti programı değildir. Bu ülke hepimizin ülkesidir. Her görüşteki insanlarımızın ortak buluşma noktasıdır. Ben tekrar tüm Samsun halkını 15 Temmuz 2017 gecesi Cumhuriyet Meydanına davet ediyorum. Şehitlerimizi rahmetle anıyor, gazilerimize de acil şifalar diliyorum.” dedi.

EĞLENCE OLMAYACAK…

Samsun Valisi Osman Kaymak, yaptığı açıklamada ayrıca 15 Temmuz’un yıl dönümünde eğlence etkinliği olmayacağına da dikkati çekerek, kamu kurum ve kuruluşlarına da o gece için müstakil programlar yapmaması çağrısında bulundu. Samsun Valisi Osman Kaymak, 15 Temmuz hain darbe girişiminin yıl dönümünde Samsun’da yapılacak olan etkinliklerle ilgili şunları dile getirdi.

ŞEHİTLİK ZİYARET EDİLECEK…

“Biliyorsunuz 15 Temmuz’un yıl dönümündeyiz. Türkiye’de sayın Cumhurbaşkanımızın başkanlığında bir dizi programlar yapılacak. Dün ise Gençlik ve Spor Bakanımız Sayın Akif Çağatay KILIÇ’ın başkanlığında 15 Temmuz’u anma programlarıyla ilgili bir toplantı yaptık. Bakanlığımızın belirlemiş olduğu kriterler ve genelge doğrultusunda bir program hazırlıyoruz. Buradan kamu kurumlarımıza duyurmak isteriz. Bu programlar ilk defa yapıldığı için karmaşa istenmiyor. Programlar kesinlikle eğlence programı olmayacaktır. O gece yaşananları tekrar yaşatmak ve unutturmamak için bir planlama yapılıyor. İlk olarak 11 Temmuz günü şehitlik mezarlığı ziyaret edilecek. Öğlen ise Büyük Cami’de şehitlerimiz için mevlid-i şerif okutulacak. 15 Temmuz’u 16 Temmuz’a bağlayan gece Cumhuriyet Meydanı’na kuracağımız geniş ekranlarla bütün halkımız meydana toplanacak. Akşam saat 23.00-24.00 gibi Sayın Cumhurbaşkanımız İstanbul 15 Temmuz Şehitler Köprüsü’nden canlı yayın ile tüm halkımıza hitap edeceklerdir. Sayın Cumhurbaşkanımızı Samsun halkının Cumhuriyet Meydanında dinlemesini istiyoruz. Daha sonra saat 02.30’da Sayın Cumhurbaşkanımız Ankara’ya gelerek TBMM’nin önünde tekrar halkımıza hitap edeceklerdir. Lütfen kamu kurumlarımız müstakil program yapmasınlar. Valiliğimiz ve Büyükşehir Belediyemizin ortaklaşa düzenleyeceği bir programımız olacak. Hep birlikte bu programda buluşmak istiyoruz”

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeleri alın, şimdi abone olun.

X