Yeni sezonda sanata zam geldi. Biletler yüzde 100 zamlandı!

1

2017-2018 sezonunda sanatseverler, Ekim ayı itibarıyla opera – bale gösterilerini “zamlı” izleyecek

Samsun Devlet Opera ve Balesi (SAMDOB) bilet fiyatlarına yüzde 100 oranında zam yapıldı. Önceki sezonda bilet fiyatları; 10, 15 ve 20 TL olarak satılıyorken yeni sezonla birlikte temsil edilecek oyunların bilet fiyatları 20 TL ile 40 TL arasında satılacak. Önceki yıllarda satılan indirimli (öğrenci vb.) biletler ise iptal edilerek tüm biletler “Tam Bilet” olarak satışa çıkacak. Böylelikle “indirimli bilet” devri kapanmış oldu.

İNDİRİMLİ BİLETLER İPTAL
Daha önceki yıllarda indirimli olarak sağlanan biletler yeni sezonda birlikte iptal edildi. Geçen yıl indirimli olarak satışa çıkan bilet fiyatları 5 TL ve 7.5 TL iken 2017-2018 sezonunda ise 20 TL ve 40 TL olarak belirlendi. Çoğunluğu üniversite öğrencisi olan seyirciler tepkilerini sosyal medya aracılığıyla iletti.

- Reklam -

İşte sosyal medya üzerinden tepkilerini dile getirenlerin yorumları;

“İstanbul’da bile birçok sahnede bu kadar pahalı değil, Samsun’da tek sosyal aktivitemiz olan opera ve bale gösterilerini ancak burslar yatınca seyreder olacağız”

“Gelen nasılsa gelir denilerek bilet fiyatlarında artışa gidilmesi hatta öğrenci kısmının iptal edilmesi? Balkon ve alt kat arası fiyat farkı olmaması?”,

“Sanat hiçbir zaman parayla ölçülemez ancak bu kadar zam yapılması üzdü.”

SANATSEVERLER ŞAŞKIN! YÜZDE 300 ZAM!
Samsun Devlet Opera ve Balesi, komik opera repertuvarının başyapıtlarından biri olarak kabul edilen Gioacchino Rossini’nin ünlü “Sevil Berberi” operasının prömiyeri ile yeni sezonu merhaba derken, internet üzerinden ve Samsun AKM gişelerinden bilet almak isteyen vatandaşlar büyük bir şaşkınlık yaşadı. Geçen yıl vatandaşlar balkon biletleri indirimli 5 TL’den ve indirimsiz 10 TL’den alırken yeni sezonda 20 TL ücret ödemek zorunda. Bununla birlikte 5 TL olan indirimli bilet zam oranı; yüzde 300!

Eski fiyatlar şöyle idi;

FİYATLAR

YER SIRA TAM İNDİRİMLİ MÜZEKART
SALON A-D 20,00 TL
SALON K-M 15,00 TL 7,50 TL 12,00 TL
SALON O-P 10,00 TL 5,00 TL 8,00 TL
BALKON A-E 10,00 TL 5,00 TL 8,00 TL

 

 

50 KİŞİLİK ÜCRETSİZ KOTASI!
Samsun Atatürk Kültür Merkezi sahnelerinde sergilenen eserlerin bilet satışı çıkmadan sistemlerde yaklaşık 50-60 kişilik dolu görünmesi tepkilere neden oluyor. İlk iki blok’un biletler satışa çıkmadan dolduğunu dile getiren sanatseverler; “Bu biletlerin kimleri ayrıldığını, kimlere ücretsiz dağıtıldığı ve salonun kimlere peşkeş çekildiğini” soruyor?

Kaynak www.samsunetkinlik.com

Yasal Uyarı : Yayınlanan etkinlik/haberin tüm hakları samsunetkinlik.com’a aittir. Kaynak gösterilse dahi etkinlik/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz. Ancak etkinlik/haberin bir bölümü, alıntılanan etkinlik/habere aktif link verilerek kullanılabilir.

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeleri alın, şimdi abone olun.

X