Atakum Sahili

Atakum Sahili

Ortalama Değerlendirme

Hakkında

Atakum Sahili

Atakum, Samsun’un güzide ilçelerinden biridir. Son yıllarda, şehir merkezinin o yorucu kalabalığından bunalan halkın, yerleşmek için en çok tercih ettikleri ilçe olan Atakum, çevre düzenlemesi, modern tarzda inşa edilen konutları, sahili ile oldukça cezbedici bir hale dönüşmüştür. Gittikçe kalabalıklaşan nüfusu Atakum ilçesi’nde dinamik bir hava yaratmaktadır. İlçenin en dikkat çekici ve halkın en aktif olduğu mekan sahilidir. Yaz aylarında Atakum Sahili en uğrak yerlerdendir. Kilometrelerce uzayan kumsalında bulunan plajlarında, denizin ve güneşin tadını çıkaran kalabalık halkı görmek bile insana enerji vermektedir.

Yaz günlerini dolu dolu geçireceğiniz sahil yolunda birbirinden güzel seçkin ve nezih mekanlar bulunmaktadır. Gündüz deniz keyfinizi yaptıktan sonra soluklanıp dinleneceğiniz cafeler, yeme içme konusunda çeşitlilik gösteren restoranlar sizlerin hizmetine sunulmuştur. Akşamlarınızı tatlı bir deniz esintisi hissederek geçirmek isterseniz Atakum Sahili çok doğru bir tercih olacaktır.

Sahil boyunca sıralanmış mekanların ışıkları, akşam olunca çevreye görsel anlamda bir güzellik katar. Sevdiklerinizle uzun yürüyüşler yapabilir, dilerseniz bisiklet sürebilir ya da kıyı tarafında bulunan banklarda denizi izleyerek istediğiniz kadar oturabilirsiniz.

Yaz aylarında Atakum Sahili için vazgeçilmez bir yer diyebiliriz. İlçede ikamet eden halkın yürüyerek gidebildikleri Atakum Sahili’ne şehir merkezinden de akın akın insanlar gelmektedir. Her türlü imkan sunan sahilde, sıkılmak gibi bir şansınız yoktur. Samsun Atakum Sahili çevre illerden ve diğer uzak memleketlerden gelen turistlerin de merak ettikleri, namını duydukları bir yer olduğu için görmeden gidemeyecekleri bir mevkidir.

Samsun şehir merkezine 11 km uzaklığı olan sahile ister özel aracınızla ister diğer ulaşım araçlarından faydalanarak da gidebilirsiniz.

Açık Adres

Atakum/Samsun, Türkiye

Fotoğraflar

Videolar

İletişim Bilgileri

Harita Konumu

Mesai Saatleri

Open 24/7

Firma İstatistikleri

51 Görüntüleme
0 Oy ortalaması
0 Beğen
0 Paylaş

Kategoriler

Bu firma size mi ait?

Bu işletme sizin mi?

Fırsatlar oluşturmak, daha fazla bilgi paylaşmak için hemen sahiplen!

Benzer Yerler

Ayvacık Ahşap Camiler

Karadeniz Bölgesi ahşap camilerin yoğunlukta olduğu tam bir kültür merkezi olan şehirleriyle başında gelmektedir. Samsun yöresi ahşap camiler bakımından oldukça zengin bir bölge olup yüzün üstünde ahşap camisiyle ilk sırada yer almaktadır.