Çakırlar Korusu

Çakırlar Korusu

Hakkında

Samsun şehir merkezine 20 kilometre mesafede olan Çakırlar Korusu Samsun’un eşsiz bir mekanıdır. Tertemiz havası ve çevresindeki yemyeşil ormanlık alanıyla, şehrin yoğunluğundan sıyrılıp kendinizi huzurlu ve rahat hissedeceğiniz bir ortamdır.

Geniş bir alan üzerinde bulunan Çakırlar Korusu piknikçilerin, kalabalık ailelerin, eş dost gruplarının dört mevsim yararlanacakları, aktivite programları için bulunmaz bir nimettir. Piknik alanlarında mangal keyfi yapıp, ağaçlara gerdiğiniz hamağınızda yaprakların hışırtısını dinleyerek dinlenebilir, basketbol sahasında spor keyfinizi yapabilir ve tenis kortlarını da değerlendirebilirsiniz.

Çakırlar Korusu’nda çocukların diledikleri gibi koşup oynayacakları yeşil alanlar ve parkların da bulunması ebeveynlerin de gönül rahatlığıyla bulundukları ortamdan hoşnut olmalarını sağlamaktadır.

Bu muhteşem güzellikte olan korunun ormanlık alanı tarafına gittiğinizde sazlıkların üzerine yerleştirilmiş tahta köprüleri farkedeceksiniz. Tahta köprülerin üzerinde yürüyüş yaptığınızda kuş seslerinin cıvıltısını duyarak gezintinize devam edecek, kendinizi adeta bir botanik bahçesinde geziyormuş gibi hissedeceksiniz. Manzaranın güzelliğinden düğün, nişan organizasyonları için çekim yapan fotoğrafçılar da faydalanmakta olup, yürüyüş esnasında kendinizi gelinlik ve damatlık giymiş çiftlerin yanından geçerken bulabilirsiniz.

Gelen ziyaretçilerin konforu için her şey düşünülmüştür. Sadece doğa yürüyüşü yapmak, kafanızı dinlemek ya da sevdiklerinizle hoş sohbet etmek için de Çakırlar Korusu’nu tercih edebilirsiniz. Restoranında karnınızı doyurabilir, kafesinde çayınızı kahvenizi de yudumlayabilirsiniz. Tuvaletler ve duşakabinleri de bulunan koru, istediğiniz her şeyin elinizin altında bulunması sayesinde size büyük rahatlık sağlayacaktır.

Çakırlar Korusu, yerli halk ve turistler için olmazsa olmaz yerlerdendir ve tüm ziyaretçilerini beklemektedir.

Açık Adres

Firma İstatistikleri

15 Görüntüleme
0 Oy Ortalaması
0 Beğeni
0 Paylaşım

Kategoriler

Bu firma size mi ait?

Bu, sizin işletmeniz mi?

İşletmenizi üstlenerek; işinizi yönetme ve tanıtma aşamalarında katkı sağlayabilirsiniz.

Benzer Yerler