Galeriç Ormanı

Galeriç Ormanı

Ortalama Değerlendirme

Hakkında

Ülkemizde nadide bulunan subasar ormanlarından olan bu alan, Samsun’un Alaçam, Bafra ve 19 Mayıs ilçesi sınırlarındaki Kızılırmak Deltası’nda bulunur. Yaban hayatı bakımından çok ilginç bir yer olan ormanlık alanda, tam bir biyolojik çeşitlilik yaşanmakta doğal olarak bu da o bölgeye zenginlik kazandırmaktadır. İlkbahar mevsimi ormanın en güzel göründüğü zamanlardır. Orman tamamen suyla kaplanır ve çoğunluğu dışbudak ağaçlarının oluşturduğu yapraklar suların üstünü bir perde gibi kapatmaktadır. Görsel bir şova dönüşen ormana bakmaya doyum olmaz.  Kuş gözlemciliği de yapılan ormanda 35 ötücü kuş ve 356 tür yaban kuşu barınmaktadır ve kuluçkalarını bu ormanda yapar.

Büyüklü küçüklü gölleri, sazlıklarıyla, yaklaşık 12 bin hektarlık alanı bulan ormanlarıyla ve sulak alanlarıyla doğa turizmcileri için bulunmaz bir nimettir. Görenleri kendine hayran bırakan orman, barındırdığı özelliklerle, konumuyla UNESCO Dünya Mirası Geçici Listesi’nde yer almaktadır.

Bu eşsiz güzellik hiç vakit kaybetmeden görülmeye değer yerlerdendir. Doğa harikası bu ormanda etrafı incelerken en narin canlılardan olan kuşların herhangi bir türüne denk gelebilirsiniz.

Açık Adres

Geleriç Su Basar Ormanları

Fotoğraflar

Videolar

Özellikler

Temiz hava sahası
Halka açık alan

Mesai Saatleri

Open 24/7

Firma İstatistikleri

26 Görüntüleme
0 Oy ortalaması
0 Beğen
0 Paylaş

Kategoriler

Bu firma size mi ait?

Bu işletme sizin mi?

Fırsatlar oluşturmak, daha fazla bilgi paylaşmak için hemen sahiplen!