Salıpazarı Halk Eğitimi Merkezi

Salıpazarı Halk Eğitimi Merkezi

Ortalama Değerlendirme

Hakkında

Ülkemiz için nitelikli iş gücünde oluşan artışın sebebiyle öğrencilerin; ilgi, istek, yetenek ve kişilik özelliklerinin ortaya çıkarılması, başarılı ve mutlu olabilecekleri bir meslek sahibi olmaları üzerine ve mesleki seçimlerde bilgilendirilmek üzere eğitim sistemi ile çalışma hayatı arasında ilişkiyi güçlendirmekle görevli merkezlerdir. Bu yönden Mesleki Eğitim Merkezleri, ülkenin meslek sahibi insan ihtiyacının karşılanmasını sağlamak amacıyla faaliyetler yürütmektedir.

Günümüzde bilim ve teknoloji üzerinde gerçekleşen hızlı gelişmelerin, toplum içinde ekonomik, siyasal, kültürel ve toplumsal yapılarda değişimlerine sebep olur. Bireyler için bu değişimlere karşı uyum sağlanabilmesi için gerekli olan bilgi ve becerilerin değerler kazandırılmasını zorlu kılar. Örgün eğitim yoluyla gerçekleşen ilerleme sonucunda beceriler ve bilgiler, bireylere belli yaş aralığında aktarılmaktadır. İnsan için ömür hemen hemen her zaman bir şeyleri öğrenmeyle geçmektedir. Öğretmek ve öğrenmek de yaşam için bir parça oluşturmaktadır. Bu sebep doğrultusunda halk eğitimin önemi artmıştır.

Samsun halkı içinde de milli bütünleşme sağlamak ve bunu daha da güçlendirmek üzere yurttaşlık görevlerinin bilinçlendirilmesi asıl hedeftir. Bunun üzerine kişilerin düşüncelerini, yeteneklerini çağdaş ve bilimsel yöntemlerle geliştirecek programları hazırlayarak halkın yaşam kalitesini yükselmeyi hedefleyen merkezlerdir.

0/5 (0 Reviews)

Açık Adres

Bereket Mah., Halk Eğitim Merkezi, Çarşamba Cad., Salıpazarı/Samsun

Fotoğraflar