Samsun Atatürk Anadolu Lisesi
Samsun Atatürk Anadolu Lisesi

Samsun Atatürk Anadolu Lisesi

Ortalama Değerlendirme

Hakkında

Vizyon: Amacı ilk olarak katılımcı, demokratik ve laik, bilimsel düşünmeyi destekleyen, eleştiriye ve değişime her zaman açık, öğrenmeye istekli, çalışmalarını bir plan doğrultusunda yürütebilen öğrenciler desteklenmektedir. Ayrıca kendisiyle barışık, sosyal olarak faydalı, ailesi ve çevresiyle uyumlu, olumlu davranışları sayesinde çevresine örnek olan, girişimci hoşgörülü ve sağlıklı bireyler yetiştirmektir.

Misyon: Öğrencilerin her zaman bireysel farklıklarını, göz önüne alarak kendine güven sağlayan, çevresine saygılı olan ve dürüst, milli değerlere bağlı, özgür düşünebilen bir birey yetiştirmektir. Ayrıca eğitim sürecinde katılımcı bir kişilikle özgüvenini kazanmış, belirli bir amacı olan ve geleceğe güvenle bakan bireylerin yetiştirilmesini sağlamaktır.

Başarılar: 2013 YGS1-YGS2-YGS5-YGS6 puanlarıyla İlkadım ilçe birincisi 2013 YGS2 puanıyla Türkiye 296.´sı Feyzanur Verim 2012-2014 Comenius Projesi (LAPLA) 2013 İlkadım Liseler Arası Bilgi Yarışmasında İlçe Birincisi 2012-2013 Erkek basketbol takımı ilçe üçüncüsü olarak Samsun’u gururlandırmıştır.

0/5 (0 Reviews)

Açık Adres

Kıran Mah., Atatürk Anadolu Lisesi, Ankara Bulvarı, İlkadım/Samsun, Türkiye

Fotoğraflar

Özellikler

Temiz hava sahası
Halka açık alan