Samsun Atatürk Kültür Merkezi (AKM)

Samsun Atatürk Kültür Merkezi (AKM)

Ortalama Değerlendirme

Hakkında

Samsun Atatürk Kültür Merkezi (AKM)

Samsun Atatürk Kültür Merkezi (AKM), Devlet Opera ve Balesi ile Samsun Devlet Opera ve Balesi’ne bağlı olarak hizmet verir. Samsun’un İlkadım ilçesinde bulunur. 2000 yılında inşaatına başlanmış, 19 Mayıs 2001 tarihinde hizmete açılmıştır. 2008 yılında Devlet Opera ve Balesi Genel Müdürlüğü’nün hizmetlerine başlanmıştır. Samsun Atatürk Kültür Merkezi’nde opera ve bale gösterileri, müzikaller ve çocuk oyunları sergilenir.
Samsunluların kültür ve sanata olan ilgisinden yola çıkılarak halkın hizmetine sunulan Samsun Atatürk Kültür Merkezi (AKM) binasında gösteriler için “Büyük” ve “Küçük” olarak isimlendirilen iki salon bulunur. Büyük Salon 550 kişiyi, Küçük Salon 210 kişiyi aynı anda ağırlama kapasitesine sahiptir. Samsun Atatürk Kültür Merkezi’nin her iki salonu da dünya standartlarında ses ve ışık düzeni ekipmanları ve teknolojik alt yapıya sahip olarak inşa edilmiştir.
Samsun Atatürk Kültür Merkezi’ndeki Büyük Salon’da gösterilerde orkestra ekibinin yer alması için Orkestra Çukur vardır. Büyük Salon, opera, operet, bale, çocuk oyunu ve müzikal gibi gösterilerde, Küçük Salon ise koro ve orkestraların yer aldığı konserler ile çocuklara yönelik bazı etkinliklerde kullanılır.

Açık Adres

Kale - Atatürk Blv. - No:167 - 55030 İlkadım - Samsun

Fotoğraflar

Özellikler

Dışarıya hizmet veriyor
Halka açık alan
Toplu ulaşıma yakın

Harita Konumu

Firma İstatistikleri

649 Görüntüleme
0 Oy ortalaması
0 Beğen
0 Paylaş

Kategoriler

Bu firma size mi ait?

Bu işletme sizin mi?

Fırsatlar oluşturmak, daha fazla bilgi paylaşmak için hemen sahiplen!

Benzer Yerler

Ayvacık Ahşap Camiler

Karadeniz Bölgesi ahşap camilerin yoğunlukta olduğu tam bir kültür merkezi olan şehirleriyle başında gelmektedir. Samsun yöresi ahşap camiler bakımından oldukça zengin bir bölge olup yüzün üstünde ahşap camisiyle ilk sırada yer almaktadır.