Samsun Garip Zeycan Yıldırım Fen Lisesi
Samsun Garip Zeycan Yıldırım Fen Lisesi

Samsun Garip Zeycan Yıldırım Fen Lisesi

Ortalama Değerlendirme

Hakkında

2000 yılı içerisinde Samsun Fen Lisesi adıyla sıralama olarak 48. fen lisesi olarak kurulan Garip Zeycan Yıldırım Fen Lisesi, kurulduğu tarihten itibaren TÜBİTAK Olimpiyatları’nda, sportif aktivitelerde, üniversite sınavlarında ve çeşitli sosyal alanlarda kendi adından başarıyla söz ettirmiştir. 

48. fen lisesi olarak kurulmuştur. İlk mezunlarını 2002-2003 öğretim yılında vermiştir. Yıldırım Holding tarafından yaptırılan ve şu anda bulunduğu binaya taşınan okulumuz, 2009-2010 Eğitim Öğretim yılından itibaren ismi Samsun Garip Zeycan Yıldırım Fen Lisesi olarak hizmet vermektedir. Kurulduğu yıldan itibaren TÜBİTAK Olimpiyatları’nda, sportif faaliyetlerde, üniversite sınavlarında ve çeşitli sosyal ve kültürel etkinliklerde başarılar göstermektedir. Karadeniz’in en yüksek puanla öğrenci alımı yapan okul olmasının yanı sıra başka illerden de öğrenci kabul etmektedir.

2019-2020 yılından itibaren 0,96’lık dilim üzerinden öğrenci almakta ve devlet okulları arasında puan sıralamasında 15.sırada bulunmaktadır. Her yıl üniversite sınavları gerçekleştikçe daha da büyük başarı gösteren okulun, 2019 yılı içerisinde ilk binde yer alan 14 öğrencisiyle beraber 17 derece, ilk beş binde 39 öğrencisiyle 42 derece, ilk on binde 62 öğrencisiyle 82 derece yapmıştır. 2019 yılı içerisinde 64 öğrenci ile tıp fakültesine, 9 öğrenci ile mühendislik fakültesine, 5 öğrencimiz diş hekimliği fakültesine, 1’er öğrencimiz ise hukuk, psikoloji ve odyoloji bölümlerine yerleşmişlerdir.

0/5 (0 Reviews)

Açık Adres

Körfez Mah., Samsun Garip Zeycan Yıldırım Fen Lisesi, Atakum/Samsun, Türkiye

Fotoğraflar