Samsun Gazi Sahnesi
Samsun Gazi Sahnesi

Samsun Gazi Sahnesi

Ortalama Değerlendirme

Hakkında

1997’de açılan Gazi Sahnesinin kent kültürüne önemli katkıları ilk olarak 1960’larda TEKEL’in işçi sahnesiyle birlikte 4 sahne Oda Tiyatrosu kurulmuş olmasıyla başlamaktadır. İçerisinde birçok tiyatrocunun yetiştirilmesiyle sergiledikleri tiyatrolarla misafirlerini kültürel anlamda zenginleştirmek üzere Samsun’un kalbi olmaktadır. Gazi Sahnesinde tiyatro haricinde çevre illerden ve Samsun ilinden öğrenciler, belediyeler, dernekler kurumlar etkinliklerini gerçekleştirmektedir. 25 yıllık bir serüvene dayanan Gazi Sahnesi’nin sahnede çocuk ve erişkin tiyatro festivalleri yapılır ve binlerce çocuk tiyatro izler.

Türkiye’nin ve dünyanın her yerinden farklı kültürlerden çocuklar gençlerin katıldığı zengin bir festivalin Samsun’a katılımında büyük rolü bulunmaktadır. Birçok çocuğun ve yetişkinin ağırlanması, kahkahaları biriktirmesi için yapılması gereken sorumluluğu yerine getirmeye, daha güzel oyunlar sergilemeye devam etmektedir.

Özel günlerin, etkinliklerin, festivallerin ve diğer kültürel faaliyetlerin gerçekleştirilmesinde öncü olan Gazi Sahnesi, Karadeniz, Mescizade Sokakta merkezi yerde bulunmasıyla da konuklarına kapılarını kolay ulaşım sayesinde daha çok açan sanat merkezi olmaktadır. Konumu sayesinde geri planda kalmadan istenilen zamanda bütün etkinliklere katılımları gerçekleştirebileceğiniz Gazi Sahnesi’ne, İlkadım Belediyesi olarak büyük destek sağlanmaktadır.

1/5 (1 Review)

Açık Adres

Karadeniz Mah, Mescizade Sk. No:35, 55060 Düvencik Köyü/İlkadım/Samsun

Fotoğraflar

Özellikler

Toplu ulaşıma yakın

Konum

Firma İstatistikleri

827 Gösterim
0 Değerlendirme
0 Favori
0 Paylaş

Bu firma size mi ait?

Bu seni ilgilendirir mi?

Talep listesi, işletmenizi yönetmenin ve korumanın en iyi yoludur.