Yeşilyurt AVM ve Bulvar AVM’den 29 Ekim Kutlamaları

0

Yeşilyurt AVM ve Bulvar AVM, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlamaları çeşitli etkinlikler ile kutlanıyor…

Yeşilyurt Alışveriş ve Yaşam Merkezi Cumhuriyet’in kuruluşunun 94. yıldönümünü her yıl olduğu gibi bu yılda coşku ve gururla kutlamaya hazırlanıyor.

Yeşilyurt Alışveriş ve Yaşam Merkezi, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramına özel 28 Ekim – 1 Kasım tarihleri arası ‘’Atatürk ve Cumhuriyet Fotoğraf ve Antika Sergisi’’ düzenliyor. Yeşilyurt AVM 2’nci katta düzenlenecek olan fotoğraf sergisinde, Cumhuriyetin kurulduğu yıllarda çekilmiş en özel ve en görülmedik fotoğraflar ziyaretçilerle buluşacak. Antika sergisinde ise 1900’lü yıllara ait gramofonlar ve plaklar, daktilolar, fotoğraf makineleri, yazı takımı, gaz lambaları, müzik dolapları, deri ve evrak çantaları, saatler ve daha birçok antika eser ziyaretçilerle buluşacak. Sizi geçmiş zamanın büyülü havasına götürüp nostalji dolu anlar yaşatacak olan ‘Atatürk ve Cumhuriyet Fotoğraf ve Antika Sergisi’ne davet ediyoruz.

- Reklam -

Yeşilyurt AVM’de, 29 Ekim Pazar günü 14.00 – 18.00 saatlerinde milli birlik ve beraberlik ruhunu yaşatacak marşlarla bando gösterileri sahne alacak. Büyük küçük herkesin ellerindeki şanlı bayrağımızla eşlik edeceği 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’na özel marşlar, Yeşilyurt AVM ziyaretçilerine keyifli dakikalar yaşatacak. Aynı saatlerde Pador dans topluluğu 12 kişilik ekibi ile Türkiye’nin farklı bölgelerinden seçilmiş halk oyunları fast food katında izleyici ile buluşturacak.

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Şehrin Merkezinde Renkli Kutlamalara Sahne Olacak..!

Bulvar Yaşam ve Alışveriş Merkezi, Atatürkçü Düşünce Derneği Samsun şubesi işbirliğiyle Cumhuriyetin 94. Yılını renkli etkinliklerle kutlayacak.

Cumhuriyet Bayramı, bu özel güne ithafen, Atatürkçü Düşünce Derneği Samsun şubesi üyelerinin hazırladığı Atatürk fotoğraflarından oluşan sergi ile taçlandırılacak.

Kutlamalar; saat 13.00 itibariyle saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayacak. Ardından, saat 15.00’da Bando takımı milli marşlardan oluşan performanslarını sergileyecek.

Minik ziyaretçilere özel olarak hazırlanan Atatürk fotoğraflı, Bandırma vapuru maketi önünde çocukların fotoğrafları çekilerek, maket üzerine yapıştırılacak. Yine aynı maketin minyatürü de çocuklara hediye edilecek. Uzman eğitmenler eşliğinde Atatürk konulu boyama, orf çalgıları ile müzik atölyesi ve şiir okuma etkinliğiyle minik ziyaretçilere keyifli anlar yaşatılacak.

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeleri alın, şimdi abone olun.

X