Breaking Bad Devam Filmi: El Camino

Breaking Bad Devam Filmi: El Camino

Breaking Bad dizisinin tüm dünyada yarattığı etki, bu dizinin bir devamı olması gerektiğini hem yapımcılara hem de oyunculara hissettirdi. Dizinin bu kadar çok tutulacağı bilinmiyordu dahası bu senaryonun birkaç film yapımcısı şirket tarafından reddedildiği de oldu. Ancak bu dizi film tüm dünyada büyük bir ses getirdi.

Başarısız ve yoksul bir kimya öğretmeni olan Walter White 50 yaşın üzerindedir ve karısını ve felçli oğlunu çok sevmektedir. Günler yoksulluk içinde geçerken, Bay White ek iş olarak araba yıkamacısında da çalışır ve öğrencisinin arabasını dahi yıkar.

Ekmek parası deyip, öğrencisinin alaycı ve küçük düşürücü bakışlarını da sineye çeken Bay White işine devam ederken evin harcamalarını yine karşılayamamaktadır. Ayrıca Bay White için yoksulluğun bir onuru yoktur! Fakat günün birinde, öksürük krizi tutar ve Bay White bayılır. Kendisini ambulans ile hastaneye götürürler ve akciğer kanseri olduğunu, kısa bir ömrü kaldığını öğrenir. Çocuklarına hiçbir şey hazırlayamamıştır, oğlu kendi ayakları üzerinde duracak gibi değildir. Geçimlerini çok zor şartlarda kıt kanaat yapmaktadırlar ancak kanser tedavi masraflarını karşılama gibi bir bütçeleri yoktur.

Breaking Bad Hikayesi

Bay White başkalarından yardım dilenecek bir karaktere sahip değildir. Bir çıkış yolu aramaktadır. Sonra Narkotik polisi olan bacanağı günün birinde onu uyuşturucu imalatı yapılan bir yere götürür. Bu işte kazanılan paranın yüzbinlerce dolar olduğunu fark eden kimya hocası, bu işi eski bir lise öğrencisinin yaptığını öğrenir ve öğrenciye giderek bu işi beraber yapmak istediğini açıklar. Çünkü yapacakları med adı verilen uyuşturucuyu üretmek Bay White için çocuk oyuncağıdır.

White, temel kimya bilgisi ile kolayca üretilebilmektedir. Ve büyük kesintisiz kanlı entrikalı, bol paralı aksiyonu bol bir 2 yıllık hayat dolu dolu yaşanacaktır. Milyonlarca dolar para kazanan Bay White namı diğer Heisenberg  ailesini ve tüm parasını süreç ilerlerken kaybedecektir. Fakat onun ortağı olan Jessie bir şekilde bu çıkmaz labirentten kurtulup şehre gelecektir.

Breaking Bad’i daha önce “Tüm Zamanların En İyisi: Breaking Bad” içeriğiyle incelemiştik. Okumak için ziyaret edebilirsiniz.

Dizinin sezonu bu kurtuluş anı ile kapandı ancak Jessie daha neler yaşayacaktı?

Herkes bu sorunun cevabını bekliyorken ve dizi bu kadar çok iş yapmışken bir sinema filmi ile bu merakı gidermek gerekiyordu. Yapımcılar da düşündüler ve El Camino adını verdikleri devam niteliğinde 2 saatlik sinema filmini çekmeye karar verdiler. İyi de yaptılar.

El Camino daha önce Breaking Bad dizisini izlemiş olan milyonlarca insanın beklediği bir film. Jessie şehre geri dönüyor ve 5 parasız olarak ve yakalanmaktan korkarak birkaç gün arkadaşlarının evine sığınıyor. Geçmişindeki bağlantıları takip ederek Tart isimli acımasız, duygusuz vahşi fakat ölü olduğu için zararsız gencin evine girerek, onun zulada sakladığı 1 milyon doları alarak, kendine yeni bir hayat kurmayı hedefliyor. Daha önce tam profesyonel bir iz kaybettirici olan süpürge tamircisine 125 bin dolar ödeme yapmak ve başka bir isimle başka bir şehirde her şeye sıfırdan başlamak Jessie’nin tek hayali…

Bakalım Jessie Tart’ın evindeki zulayı bulabilecek ve parayı alabilecek mi?

Bir yorum yazmaya başla
Yorum
İsim
Mail adresiniz