Etkinlik Hakkında

Samsun Olimpiyat | Dünyanın en önemli spor organizasyonlarından biri olan 23. İşitme Engelliler Olimpiyat Oyunları’na (Deaflympics) 2017’de ev sahipliği yapacak Samsun, bu yıl birbirinden önemli şampiyonaları organize edecek “ÜÇ ŞAMPİYONA DA 18-24 TEMMUZ TARİHLERİ ARASINDA DÜZENLENECEK” Bakan Çağatay Kılıç, üç şampiyonanın da 18-24 Temmuz tarihleri arasında düzenleneceğini belirtirken, “Bu sayede aynı tarihler arasında farklı dallardaki birçok farklı şampiyonaya aynı tarihlerde ev sahipliği yaparak organizasyon düzenleme konusundaki tecrübemizi ve kalitemizi bir kez daha gösterme fırsatını yakalayacağız. Samsunumuz, bu organizasyonlar sayesinde gelecek yıl için de önemli bir deneyim kazanacak” diye konuştu. BİNLERCE SPORCU BU YAZ SAMSUN’DA BİR ARAYA GELİYOR Bu yılın Temmuz ayı içerisinde üç dünya şampiyonasına birden ev sahipliği yapacak Samsun’a, işitme engelliler dünyasının önde gelen sporcuları gelecek. Toplam 36 ülkenin katılımıyla gerçekleştirilecek Dünya Masa Tenisi Şampiyonası’nda 300’e yakın sporcu mücadele verecek. 34 ülkeden yaklaşık 120 sporcunun yer alacağı Dünya Plaj Voleybolu Şampiyonası’nda ise milli takım altın madalya için ter dökecek. 2017 Samsun Deaflympics, Toplam 25 milli sporcunun yer alacağı Dünya Mücadele Sporları Şampiyonası’nda ise 16 ülke sporcusu madalya kürsüsü hedefiyle yarışacak.
18-30 Temmuz tarihlerinde düzenlenecek olan 23. Yaz İşitme Engelliler Olimpiyat Oyunları müsabaka programına http://www.samsunetkinlik.com/olimpiyat-2017/ adresinden ulaşabilirsiniz.
Milli takım baş antrenörü Mustafa Soytürk ve antrenörler, Osman Gögcül ve Erdoğan Gülşen; “Hazırlık çalışmalarımız, 21 erkek, 6 kadın sporcu ile, sürdürülmektedir. Kadromuzda Dünya ve Olimpiyat dereceli sporcularımız var çalışmalarımızın karşılığını alacağımıza inanıyorum. TOHM judo takımı ile çalışmalarımız çok verimli geçiyor. Samsun’da kamp yapmamız için tüm olanakları sağlayan Gençlik ve Spor Bakanımız Sayın Akif Çağatay Kılıç‘a teşekkür ediyoruz” dedi.
18 – 24 Temmuz tarihlerinde Samsun’ da yapılacak olan Deaflympics Dünya Şampiyonası öncesi, 3. Hazırlık kampı çalışmalarını TOHM judo takımı ile, 13-26 Haziran tarihleri arasında sürdürmek için Milli takım Samsun’a geldi.