Etkinlik Hakkında

Dikkat! Bu etkinliğin tarihi geçti!

Hayal Atölyesi Tiyatrosu’nun çalgılı, çengili komedi tiyatro oyunu “Bu da Geçer Yahu” SBB Sanat Merkezi Büyük Salon’da 23 Aralık 2023 Perşembe günü saat 20.00’de Samsunlu tiyatroseverler için sahnelenecek.

İşgal yıllarının İstanbul’unda hiç ummadığı bir şekilde işgal orduları kumandanı Amiral Colthart’ın emir subayı olmak zorunda kalan Yüzbaşı Süha… Çıkardıkları mizah dergisinde Amiral’ in kafasını balkabağı olarak çizdikleri için gazeteleri kapatılan Süha’nın kardeşi Kemal ve onun arkadaşı Falih… Süha Milli Mücadele’nin, Kemal ve Falih de gazetelerinin derdindeyken Amiral’in yeğeninin aniden İstanbul’a gelişi… Birbiriyle kesişen planlar ve karışan durumlar… Anadolu savaş acısıyla yanarken, İstanbul’da işgalcilerle mücadele eden bir avuç insan… “”Bu da Geçer ya Hu”” işgal acısı çeken İstanbul’un, her ne pahasına olursa olsun mücadele eden insanlarını anlatıyor… Savaşın tozu dumanı, işgalin hüznü içinde gülümseten bir kesit sunuyor….

2 Perde Komedi

Amiral Colthart: Eser AKAL

Yüzbaşı Süha: Arman AKDEMİR

Kemal: Berkay TONYALI

Falih: Okan ÖZTÜRK

Ziya: Ozan GEBEŞOĞLU

Gülümser: Sema YILDIZ

Kadriye: Gülen YEŞİLÖREN AKAL

Brolan: Samet BALTA

Gazeteci Çocuk: Yıldırım Demir AKDEMİR

Zabitler: Muhammet KÖSEOĞLU, İrem KAYA

İngiliz Subay-Peder: Salih TOSUN

Gardiyan: Fatih DEMİRKIRAN

Teknik Ekip: Merve ÖZCAN, Bilgay KAYISI

Sanatçılar Hakkında Bilgi

Samsun Hayal Atölyesi Tiyatrosu 2013 senesinde kurulmuştur. Kurulduğu tarihten itibaren aktif olarak amatör ruhla çalışmalarını sürdürmektedir. Her sezon Ekim ayında kayıtlar alarak tiyatro atölye ve drama çalışmaları ile sezona başlayan tiyatro, sezon içinde dramatize şiir dinletisi, çocuk ve yetişkin oyunları hazırlamaktadır. Günümüze kadar çeşitli şehirlerde festivallere katılarak turneler yapmış olan Hayal Atölyesi Tiyatrosu, bünyesinde 30’a yakın yetişkin oyuncu bulundurmaktadır. Her yıl sahneye konulan farklı oyunlarla Samsun halkının ilgisini çeken tiyatro 10 sezonda 190 kez perde açmış, 21 festivale katılmış, 30’si farklı yerleşim yerine yapılan 44 turne düzenlemiş ve toplamda 27612 seyirciye ulaşmıştır.

Nasıl Bilet Alırım?

https://www.biletiva.com/event/G8491/bu-da-gecer-yahu-tiyatro-oyunu