Etkinlik Hakkında

  • Yazan: Uğur SAATÇİ
  • Metin Düzenleme: Barış ERDENK
  • Yönetmen: Eser AKAL
  • 2 perde/Müzikli Komedi
  • Süre: 120 dk.
Konusu: İşgal yıllarının İstanbul’unda hiç ummadığı bir şekilde işgal orduları kumandanı Amiral Colthart’ın emir subayı olmak zorunda kalan Yüzbaşı Süha… Çıkardıkları mizah dergisinde Amiral’ in kafasını balkabağı olarak çizdikleri için gazeteleri kapatılan Süha’nın kardeşi Kemal ve onun arkadaşı Falih… Süha Milli Mücadele’nin, Kemal ve Falih de gazetelerinin derdindeyken Amiral’in yeğeninin aniden İstanbul’a gelişi… Birbiriyle kesişen planlar ve karışan durumlar… Anadolu savaş acısıyla yanarken, İstanbul’da işgalcilerle mücadele eden bir avuç insan… “”Bu da Geçer ya Hu”” işgal acısı çeken İstanbul’un, her ne pahasına olursa olsun mücadele eden insanlarını anlatıyor… Savaşın tozu dumanı, işgalin hüznü içinde gülümseten bir kesit sunuyor….🗓 19 Nisan 2020 – Pazar ⏰ 20:00 📍  SBB Sanat Merkezi Büyük Salon 🎟 Biletler www.biletiva.com adresinde veya GişedeBilet rezervasyonu için iletişim: 0 534 427 10 70

Sanatçılar Hakkında Bilgi

Samsun Hayal Atölyesi Tiyatrosu 2013 senesinde kurulmuştur. Kurulduğu tarihten itibaren aktif olarak amatör ruhla çalışmalarını sürdürmektedir. Her sezon Ekim ayında kayıtlar alarak tiyatro atölye ve drama çalışmaları ile sezona başlayan tiyatro, sezon içinde dramatize şiir dinletisi, çocuk ve yetişkin oyunları hazırlamaktadır. Günümüze kadar çeşitli şehirlerde festivallere katılarak turneler yapmış olan Hayal Atölyesi Tiyatrosu, bünyesinde 30’a yakın yetişkin oyuncu bulundurmaktadır. Her yıl sahneye konulan farklı oyunlarla Samsun halkının ilgisini çeken tiyatro 6 sezonda 133 kez perde açmış, 14 festivale katılmış, 26’sı farklı yerleşim yerine yapılan 32 turne düzenlemiş ve toplamda 16158 seyirciye ulaşmıştır. Samsun Atakum’da bulunan tiyatronun 30 kişi kapasiteli kendine ait bir Cep Sahnesi bulunmaktadır. Atölye çalışmaları ve provalar burada yapılırken, oyunlar farklı kurumlara ait büyük sahnelerde sergilenmektedir. Hayal Atölyesi Tiyatrosu’nun Genel Sanat Yönetmenliğini aynı zamanda kurucusu olan Eser AKAL yapmaktadır.

Nasıl Bilet Alırım?

https://www.biletiva.com/place/HAYAL_ATOLYESI_TIYATROSU linkini tarayıcınıza yapıştırarak ilgili etkinliğin biletini satın alabilirsiniz.