Etkinlik Hakkında

Dikkat! Bu etkinliğe katılmak için geç kaldınız. Etkinlik gerçekleşti. Anasayfaya dönerek ya da arama formunu kullanarak güncel etkinliklere göz atabilirsiniz!

Hayal Atölyesi Tiyatrosu tarafından hazırlanan “Bu da Geçer Yahu” adlı tiyatro oyunu, Samsun’da sahnelenecek. Oyun, Samsun Büyükşehir Belediyesi Sanat Merkezi Büyük Salon’da 17 Aralık 2022 Cumartesi günü saat 20.00’da Samsunlu tiyatroseverler için sahnelenecek. İşgal yıllarının İstanbul’unda hiç ummadığı bir şekilde işgal orduları kumandanı Amiral Colthart’ın emir subayı olmak zorunda kalan Yüzbaşı Süha… Çıkardıkları mizah dergisinde Amiral’ in kafasını balkabağı olarak çizdikleri için gazeteleri kapatılan Süha’nın kardeşi Kemal ve onun arkadaşı Falih… Süha Milli Mücadele’nin, Kemal ve Falih de gazetelerinin derdindeyken Amiral’in yeğeninin aniden İstanbul’a gelişi… Birbiriyle kesişen planlar ve karışan durumlar… Anadolu savaş acısıyla yanarken, İstanbul’da işgalcilerle mücadele eden bir avuç insan… “”Bu da Geçer ya Hu”” işgal acısı çeken İstanbul’un, her ne pahasına olursa olsun mücadele eden insanlarını anlatıyor… Savaşın tozu dumanı, işgalin hüznü içinde gülümseten bir kesit sunuyor…. 2 Perde Komedi Süre: 120 dk. Amiral Colthart: Eser Akal Yüzbaşı Süha: Arman Akdemir Kemal: Yusuf Koçhan Falih: Okan Öztürk Ziya: Mine Öztürk Gülümser: Sema Yıldız Kadriye: Gülen Yeşilören Akal Brolan: Samet Balta Gazeteci Çocuk: Yıldırım Demir Akdemir Zabit: İrem Kaya İngiliz Subay: Muhammet Köseoğlu Gardiyan-Peder: Ozan Gebeşoğlu Teknik: Berkay Tonyalı

Sanatçılar Hakkında Bilgi

Samsun Hayal Atölyesi Tiyatrosu 2013 senesinde kurulmuştur. Kurulduğu tarihten itibaren aktif olarak amatör ruhla çalışmalarını sürdürmektedir. Her sezon Ekim ayında kayıtlar alarak tiyatro atölye ve drama çalışmaları ile sezona başlayan tiyatro, sezon içinde dramatize şiir dinletisi, çocuk ve yetişkin oyunları hazırlamaktadır. Günümüze kadar çeşitli şehirlerde festivallere katılarak turneler yapmış olan Hayal Atölyesi Tiyatrosu, bünyesinde 30’a yakın yetişkin oyuncu bulundurmaktadır. Her yıl sahneye konulan farklı oyunlarla Samsun halkının ilgisini çeken tiyatro 6 sezonda 133 kez perde açmış, 14 festivale katılmış, 26’sı farklı yerleşim yerine yapılan 32 turne düzenlemiş ve toplamda 16158 seyirciye ulaşmıştır. Samsun Atakum’da bulunan tiyatronun 30 kişi kapasiteli kendine ait bir Cep Sahnesi bulunmaktadır. Atölye çalışmaları ve provalar burada yapılırken, oyunlar farklı kurumlara ait büyük sahnelerde sergilenmektedir. Hayal Atölyesi Tiyatrosu’nun Genel Sanat Yönetmenliğini aynı zamanda kurucusu olan Eser AKAL yapmaktadır.

Nasıl Bilet Alırım?

https://www.biletiva.com/event/G8491/bu-da-gecer-yahu adresinden alabilirsiniz.