Etkinlik Hakkında

Dikkat! Bu etkinliğin tarihi geçti!

Psikolojik danışman Oya Çörekçioğlu Çilingir’in kaleme aldığı, Fatoş İpekdal Özbenli’nin yönettiği “Zorba Kovan” adlı tiyatro oyunu, çocuklarla buluşuyor. Samsun Küçükeller Sahne Tiyatro ekibinin 27 Ocak tarihinde Bulvar AVM’de prömiyerini yaptığı bu oyun, akran zorbalığı konusunu işliyor.

Bir davranışın akran zorbalığı olarak tanımlanabilmesi için; kasıtlı yapılması, tekrarlanarak sürekli olması ve çocuklar arasında güç dengesizliğinin olması gerekir. Okul öncesi dönemden itibaren gözlemlenen bu zorbalık türü, eğitimin her kademesinde yaygın bir sorundur.

“Zorba Kovan” oyunu, erken yaşlardaki çocuklara zorbalıkla nasıl başedebilecekleri konusunda rehberlik etmektedir. Mahalleye yeni taşınan bir çocuğa uygulanan zorbalığın, zorba kovan yöntemleriyle nasıl sonlandırılacağını ele alır.

Oyunda, zorba davranışlar gösteren kadar, zorbalığa sessiz kalan ya da zorbayı cesaretlendiren çocukların da sorumluluğuna vurgu yapılır. Sessiz izleyicilerin ve zorbayı gülerek cesaretlendirenlerin değişiminin zorbalık karşısındaki gücü titizlikle işlenir.

SBB Sanat Merkezi’nde 16 Mart Cumartesi 13:00 ve 16:00 olarak 2 farklı seanslarda gerçekleşecek olan “Zorba Kovan” oyunu, izleyicilere zorbalık karşısında birlik olma cesareti verirken eğlendirip düşündürmek için sahnede yerini alacak.

Nasıl Bilet Alırım?

https://biletinial.com/tr-tr/tiyatro/zorba-kovan-cocuk-oyunu