100. Yıla 1 Kala Samsun Spor Yapıyor futbol turnuvası başladı

0

19 Mayıs “Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı” etkinlikleri kapsamında 100. Yıla 1 Kala Samsun Spor Yapıyor futbol turnuvası Canik Suni Çim Sahasında başladı

Samsun’da, her yıl coşku ile kutlanan 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı etkinlikleri kapsamında; 99. yıl münasebetiyle tertip edilen “100.YILA 1 KALA SAMSUN SPOR YAPIYOR” spor organizasyonlarından ilki olan; futbol turnuvasının açılışı 04 Mayıs 2018 Perşembe günü, saat 20:30′ da, Canik Suni Çim Saha’da (Canik 19 Mayıs Stadyum Yanı), Vali Yardımcısı Sezgin Üçüncü ve Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Ahmet Güral Karayılmaz’ın yaptığı vuruşla başladı.

Samsun il ilçe genelinden 32 takımın katıldığı futbol turnuvası; mayıs ayı boyunca devam edecek olup, final müsabakası 31 Mayıs 2018 Dünya Sigara Bırakma Günü’nde yapılacak.

- Reklam -

“100.YILA 1 KALA SAMSUN SPOR YAPIYOR” futbol turnuvası aynı zamanda; “Dumansız Hava Sahası“ projesi kapsamında tertip edilerek, sağlıklı yaşamı teşvik etmesi amaçlanıyor.

“100.YILA 1 KALA SAMSUN SPOR YAPIYOR” Spor organizasyonlarında ayrıca 3×3 basketbol, Voleybol, Plaj Futbolu, Bilek Güreşi, Dart, Bisiklet, Masatenisi ve Tenis gibi branşlarda da turnuvalar Mayıs ayı boyunca tertip edilecek. Halka açık turnuvalara katılım göstermek isteyenlerin Samsun Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü ile iletişime geçmeleri yeterlidir.

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeleri alın, şimdi abone olun.

X