“Aşmak İçin Hareket” şenliği düzenlendi

0

Cumhurbaşkanlığı himayelerinde, Gençlik ve Spor Bakanlığı ile Beyazay Derneğince yürütülen “Aşmak İçin Hareket” Spor Şenliği düzenlendi

 

Samsun Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü’ nün katkılarıyla, İlkadım Mustafa Dağıstanlı Spor Salonunda yapılan ve AK Parti İlkadım Gençlik Kolları üyeleri, Özel Eğitim Meslek Lisesi öğrencilerinin katılımıyla gerçekleştirilen şenlikte gençler; masa tenisi, golf, bilek güreşi, basketbol, badminton, dart, oturarak voleybol, langırt branşlarında eğlenerek sportif faaliyetlerde bulunma fırsatı yakaladılar.

 

Gençlere çeşitli hediyelerin verildiği ve katılanlar arasında İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan TOK ve AK Parti İlkadım İlçe Müdürü Adnan VAROL’ un da bulunduğu şenlikte;Samsun Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü Engelli Sporcular ve Özel Sporcular Şube Müdürü Gaye GÜMÜŞ yaptığı konuşmada; “100.000 engelli ve 100.000 engelsiz bireyin birlikte spor yaparak farkındalık geliştirmeleri amaçlanan,Cumhurbaşkanlığı himayelerinde Aşmak İçin Hareket projesi kapsamında bugün çok özel bir meslek grubuyla işitme engelli sporcularımızı bir araya getirdik. Meslek hayatlarında işaret dilinin bir avantaj değil de ihtiyaç olduğunu düşünerek başladıkları bu eylemde kendilerini tebrik ederim. Hepinize iyi eğlenceler dilerim” dedi.

- Reklam -

Çeşitli branşlarda stantların yer aldığı şenlikte AK Parti İlkadım Gençlik Kolları üyeleri katılan 50 engelsiz öğrenci ile yaklaşık 60 işitme engelli öğrenci kaynaştılar.

Etkinlik; şenliğin ardından düzenlenen kokteyl ile sona erdi.

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeleri alın, şimdi abone olun.

X