Düşevi Oyuncularından Mart Ayında Muhteşem Repertuar

0

1998 yılında Samsun’da kurulan ve Cumhuriyet sonrası perdelerini kesintisiz en uzun süre açmayı başaran tiyatrosu olan Düşevi Oyuncuları 27 Mart Dünya Tiyatro günü yaklaşırken müthiş bir repertuar yaptı

 

YENİ SEZON OYUNUN BİMARHANE KAPALI GİŞE OYNUYOR
Murat Can Kibiroğlu’nun yazdığı, Cem Kaynar’ın yönettiği, “Bu toprakların gerçek sahiplerinin oyunu” sloganı ile çıkan, Ermeni, Türk, Balkan ve Rum dört akıl hastasının Nisan 1919 yılında İstanbul’un işgali sırasında Üsküdar Toptaşı Bimarhanesinde başlarından geçen geçen traji-komik hikayeyi anlatan BİMARHANE oyunu Dünya Prömiyeri yaptığı tarihten beri Salı ve Cuma günleri kapalı gişe oynuyor.

 

DOĞUM DÜĞÜN VE ÖLÜM 8 MART’TA TUNCELİ’DEYDİ
2015 yılından beri oynanan , Samsun’da yaşanan gerçek Kadın – Şiddet hikayelerinden yola çıkarak Tamer Baran’ın yazdığı, Cem Kaynar’ın yönettiği “Doğum, Düğün ve Ölüm” oyunu Tunceli Valiliğinin daveti ile 8 Mart Dünya Kadınlar Gününde Tunceli’de gösterim yaptı. Oyun 15 Mart Çarşamba günüde Samsun’da gösterim yapacak.

 

- Reklam -

ANADOLU KADINLARI YEDİNCİ YILINDA BEĞENİLEREK İZLENMEYE DEVAM EDİYOR
Güngör Dilmenin “Ben Anadolu” adlı eserinden uyarlanan, Hakan Alkanın yönettiği “ANADOLU KADINLARI” oyunu Samsun dışında İstanbul’da 8 ayrı yerde, Ankara, Antalya, Bursa, Tokat, Tekirdağ, Kırklareli, Ordu, Giresun, Çanakkale gibi birçok İl ve İlçede gösterimde bulundu. Ana Tanrıça Kibele, Amazon Kadınları, ilk kadın tarihçi Anna Komnnena, Bizanslı iken bir Türk Gelini olan Nilüfer Hatun, entrikanın ve saray oyunlarının en büyük ismi Hürrem Sultan, Nasrettin Hoca’nın karısı Fikriye Hanım ve Türkan Saylan gibi bu toprakların önemli Kadın karakterlerinin yer aldığı oyun 22 ve 23 Mart’ta Samsun’da gösterimde bulunacak.

 

KAÇAKLAR SAMSUN’DA İLK BLACK LİGHT ÇOCUK OYUNU
Murat Can Kibiroğlu’nun yazdığı, Bursa DT Sanatçısı Volkan Çetinkaya’nın yönettiği “KAÇAKLAR” , Samsun’da ilk kez sabit günde sabit saatte oynanan çocuk oyunu olması ve Black Light tekniği ile sergilenmesi sebebi ile herkesi etkilemeyi başarıyor. Oyun her Pazar Saat : 15.00‘da oynanıyor.

Oyunlarını Samsun’da Bulvar AVM’de “Düşevi Bulvar Sahne’de” oynayan Düşevi Oyuncuları, Canik Tiyatro Festivali, Ezgi Koleji 27 Mart Etkinliği, Amasya Üniversitesi 27 Mart Etkinliği de dahil olmak üzere mart ayında toplam 16 gösterim yapacak.

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeleri alın, şimdi abone olun.

X