“Gelin Tanış Olalım” Samsun’da gerçekleşti

0

Farklı kültür ve yörelere ait 11 türkünün yer aldığı “Gelin Tanış Olalım” adlı oyun ünlü oyuncu Fırat Tanış tarafından Samsun Büyükşehir Belediyesi Atakum Kültür ve Sanat Merkezi’nde sahnelendi

80 dakikalık gösteride Fırat Tanış 11 türkü söylerken, oyunculuğuyla sözü, şiir ile müziği birleştiren sahne performansıyla izleyenlerinden tam not aldı.

Fırat Tanış, sahnelediği oyun hakkında da şunları söyledi: “Bu dönemde ülkemizin içinde bulunduğu gerginlik ve kutuplaşmalara karşı Anadolu topraklarında var olan hoşgörüyü insanlara hatırlatmak ihtiyacı duyarak bu oyunu sahnelemeye başladık. İnsanlara tüm engeller aşılamasa, menzile varılamasa bile mühim olanın yolda olmak olduğunu anlatıyoruz. Bizim anlattığımız yolun ışıkları ise Yunus Emre’den Aşık Veysel’e, Pir Sultan’dan İbrahim Hakkı’ya, Somuncu Baba’dan Karacaoğlan’a kadar uzanıyor”

- Reklam -

Oyunun organizasyonu ise Samsunlu başarılı iş adamı ve Grand Ali’n Otel’in işletme müdürü Seyit Ali Kindan; “Yaşasın büyük insanlık” adı altında yaptığımız bu beşinci etkinliğimiz. Değerli sanatçımız Fırat Tanış’ı Samsunlularla buluşturduğumuz için mutluyuz. Büyük bir katılım ile gerçekleşecen geceye katılan ve destek veren herkese çok teşekkür ediyorum” dedi.

Yardım kampanyaları hakkında da bilgi veren Grand Ali’n Otel’in işletme müdürü Seyit Ali Kindan; “İlk yardım kampanyamız 2013 yılında Nevşehir Üniversitesi başladı. Çeşitli eserlerin yer aldığı 30 bin kitabı Türkiye’nin çeşitli il, ilçe köylerine ulaştırdık. 10 okula kütüphane, kırtasiye yardımında bulunduk. Hastanelere tekerlekli sandalye bağışı yaptık. Önümüzde ki günlerde de farklı etkinlik ve sosyal sorumluluk projelerimiz devam edecek”

Kindan; “Samsun’a ne yazık ki bu tür sanatsal faaliyetler pek gelmiyor. Ben organizatör değilim. Ancak böyle bir değerli etkinliği getirmek, üstlenmek, insanlarla buluşturmak istedim. Görüyorum ki Samsunlular sanata aşıklar, iyi ki getirmişim, güzel bir sanatsal faaliyet oldu. Yardım amacıyla düzenlediğimiz bu gecede bizlere katkı sağlayan herkese teşekkür ediyorum” dedi.

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeleri alın, şimdi abone olun.

X