İlkadım’a modern kültür merkezi

0
İlkadım Unkapanı Kültür ve Yaşam Merkezi’nde temel atma çalışmaları için ilk fore kazıklar çakıldı. Başkan Tok, ” İlkadım bu yılın sonunda modern bir kültür merkezine kavuşacak “dedi

Samsun İlkadım Belediyesi tarafından yıkımının yapıldığı eski Unkapanı Kültür Merkezinin yerini modern ve yerinde dönüşüme örnek bir projenin alacağı Yeni Unkapanı Kültür ve Yaşam Merkezi inşası temel atma çalışmaları başladı. Eski binanın yıkımının ardından hızla yeni bina çalışmalarına start verilirken 2018 yılının sonuna yetiştirilmesi için Başkan Tok’tan talimat geldi.

AK Partili Belediyecilik anlayışıyla yeni kentler inşa ederken verdiği sözleri yerine getirmenin yanı sıra yeni projelerle de vatandaşa hizmet etmenin mutluluğunu yaşadığını belirten İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok, “Unkapanı Kültür ve Yaşam Merkezi için de 2018 yılının sonuna yetişeceği sözünü verdik. Tecrübemiz ve takibimiz ile şimdiye kadar olduğu gibi bu projede de mahcup olmayacağımıza inanıyoruz. Birçok koldan dev projelerin devam ettiği İlkadımımıza bu güzel yapıyı ve hizmet alanını kazandırıyor olmanın mutluluğu içerisindeyiz” dedi.

KENTSEL DÖNÜŞÜME ÖNAYAK OLACAK BİR PROJE
Tok ayrıca Yeni Unkapanı Kültür ve Yaşam Merkezi’nin yerinde dönüşüme de örnek bir proje olduğunu ifade ederek, ” İlkadım’ın en büyük sorunlarından olan kentsel dönüşüm için de büyük adımlar attık ve atmaya devam ediyoruz. Kökçüoğlu ve Hastane mahallelerimiz için hazırladığımız kentsel dönüşüm çalışmaları çok güzel bir netice ile sonuçlanmışken Yeni Unkapanı Kültür ve Yaşam Merkezimizde yerinde dönüşüme örnek ve önayak olacak bir proje kimliği de taşıyor” diye konuştu.

- Reklam -

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeleri alın, şimdi abone olun.

X