İlkadım’da Malazgirt’ten Dumlupınar’a Şiir ve Türkü Gecesi…

0

İlkadım Belediyesi tarafından Acem Tekkesi ve Sohbet Evinde gerçekleştirilen “Malazgirt’ten Dumlupınar’a Şiirler ve Türküler” programı büyük ilgi gördü

Malazgirt’ten Dumlupınar’a Şiirler ve Türküler programı, İlkadım Belediyesi tarafından Acem Tekkesi ve Sohbet Evinde gerçekleşti. Sunumunu Yrd. Doç. Dr. Mehmet Aydın’ın yaptığı ve İlkadım Belediyesi Acem Tekkesi ve Sohbet Evinde gerçekleştirilen Malazgirt’ten Dumlupınar’a Şiirler ve Türküler programına, İlkadım Belediyesi Kent Konseyi Genel Sekreteri İbrahim Kurt, İlkadım Belediyesi Basın Yayın – Halkla İlişkiler ve Kültür – Sosyal İşler Müdürü Oktay Çakır ve üniversite öğrencilerinin ağırlıkta olduğu pek çok kişi katıldı.

TÜRKÜLER ŞİİRLERE EŞLİK ETTİ
İlkadım Belediyesi Gençlik korosu Şefi Ali Rıza Gündoğdu ve öğrencileri türküleri ile Kayserili şair Fazıl Ahmet Bahadır’ın yazdığı ve seslendirdiği şiirlere eşlik etti. Türk tarihi açısından büyük önem taşıyan zaferlerin anlatıldığı şiirler ve türküler, duygu yüklü anların yaşanmasına neden oldu. Şair Fazıl Ahmet Bahadır, gecenin ardından İlkadım Belediyesi çalışanları teşekkür etti ve, Türkülerle kendisine eşlik eden İlkadım Belediyesi Gençlik korosu Şefi Ali Rıza Gündoğdu ve öğrencilerini kutladı.

- Reklam -

BÜYÜK TARİHİMİZ YENİDEN CANLANDI
Tarihimizdeki kahramanlıkları, başarıları ve Türklerin en zor zamanlarda birbirine kenetlenmesinin eşsizliğini şiirlerine konu eden şair Fazıl Ahmet Bahadır, gecenin ardından katkılarından dolayı İlkadım Belediyesi çalışanlarına teşekkür ederken, Türkülerle ona eşlik eden İlkadım Belediyesi Gençlik korosu Şefi Ali Rıza Gündoğdu ve öğrencilerini tebrik etti.

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeleri alın, şimdi abone olun.

X