Samsun’un Yeni Büyükşehir Belediye Başkanı Zihni Şahin

0

Samsun’un yeni büyükşehir belediye başkanı Zihni Şahin oldu. ‘Samsun Büyükşehir Belediye Başkanlığı’ koltuğuna Bafra Belediye Başkanı Zihni Şahin oturdu.

Samsun Büyükşehir Belediyesi Eski Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz’ın milletvekili aday adaylığı nedeniyle istifa etmesinin ardından günlerdir yeni başkanın kim olacağı merak konusu olmuştu.

Pazar günü yapılan temayülün ardından bugün İshak Taşçı, Erdoğan Tok, Osman Genç ve Zihni Şahin, görüşme yapılmak üzere Ankara’ya gitti.

- Reklam -

AK Parti Genel Merkezi’nde Başbakan Binali Yıldırım’ın başkanlığında yapılan görüşmeler sonrasında Zihni Şahin olması kararı alındı.

Zihni Şahin 3 Mayıs perşembe günü Büyükşehir Meclisi’nde yapılacak seçimle resmi olarak görevinin başına geçecek.

Zihni Şahin kimdir?

1954 Yılı Bafra’da doğduİlkokulu Uluağaç köyünde, ortaokulu Samsun’da, liseyi Bafra Lisesi’nde bitirdi. Bursa Eğitim Enstitüsü Matematik Bölümü mezunu.. Erzincan Endüstri Meslek Lisesi’nde Müdür Yardımcısı ve matematik öğretmenliği görevlerinde bulundu. Bafra Lisesi ve Atatürk İlköğretim Okulu’nda uzun yıllar çalıştı. 22 yıldır Kızılırmak Dershaneleri’nde Yönetim Kurulu Başkanlığı ve Kurum Müdürü olarak görev yaptı. Evli ve bir çocuk babası.

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeleri alın, şimdi abone olun.

X