Squad Game Senin için Ne İfade Etmeli?

Squad Game Senin için Ne İfade Etmeli?

Squad Game dizisi Netflix dizi platformunda gündeme gelen Kore dizilerinden biridir. Aslında bilmeyen de kalmadı. Dizinin içerisinde kurgulanan oyun herkesin dikkatini çekti. Hatta hiç böyle bir şey beklenmediği için ilk izleyenler tarafından da büyük bir şaşkınlık yaşandı.

Squad Game ilk izlenildiğinde büyük şaşkınlar yaratmıştır ve izleyenlerin izlemeyenlere heyecanla anlattığı bir dizi haline dönüşmüştür. Hatta bazıları için Kore dizilerine yönelmelerinde bile öncülük sağlamıştır. Dizi platformunda en çok izlenen dizi olarak bir numaraya yerleşen dizi için izlenmeye başlanıldıkça yorumlar da artmaya başladı. Ünlülerden gelen tepkilerin üzerine dizinin savunanları birbirlerine göndermeler dahi yapmış oldu.

Peki bu kadar gündeme gelen etkili senaryosu ve çekim kalitesiyle dizi sektörünü alt üst eden dizi sizin için ne ifade etmeli hiç düşündünüz mü?

Squad Game Ne İfade Etmeli?

Squad Game Ne İfade Etmeli?
Squad Game Ne İfade Etmeli?

Günün ekonomik koşullarına göre kimileri kendilerini oyunun içerisinde hissederken kimileri de bu dizide yönetenlerin tarafında olmayı seçti. Herkesin koşullara göre kendini yerine koyduğu karakterlerle içselleşmesi üzerine dizide ayrı bir bağ oluşturdular. Günün koşullarını ve insanların psikolojisine dahi değinen dizinin karakterleri de ayrı ayrı yaşam koşullarını anımsattığı için insanlarda ayrıca bir ilgi odağı olmayı başardı.

Ekonomik anlamda zorluk çekenlerin aklına gelen ilk soru ise şu oldu:

  • Ben de bu oyuna katılır mıydım?
  • Oyunda hangi aşamaya kadar gelirdim?
  • Oyunu başlamadan önce bilseydim takım arkadaşıma söyler miydim?
  • Takım arkadaşıma yanlış yapar mıydım?
  • Para için ölür müydüm?
  • Para için arkadaşımı feda eder miydim?

Ne kadar kolay sorular gibi gelse de yaşanacak gibi düşünüldüğünde oldukça zor sorulara dönüşüyor.

Bu sorulara cevap verildiğinde dizi oldukça anlam taşıdığından sizin için oldukça önemli bir yer edinmeye başlıyor. Çünkü çok güzel sorulara yönelmenizi sağladığı için hayatınızda belki de kararlar almanızda yardımcı oluyor. Bazı gerçekleri görmenizi de sağlarken neler yapmanız ve ne gibi adımlar atmanıza kadar giden bir düşünce yolculuğuna çıkartıyor sizi.

Sen Squid Game’i Kazanabilir miydin?

Sen Squid Game'i Kazanabilir miydin?
Sen Squid Game’i Kazanabilir miydin?

Son dönemin popüler dizileri arasında yer alan Squid Game’i izlerken eminim ki karakterlerin yerine kendinizi koydunuz. Peki hiç düşündünüz mü acaba hangi karaktersiniz?

Kart seçiminde ilk olarak hangi kartı seçerdiniz?

Ya da hangi numara olmayı isterdiniz? İlk izlediğinizde numaraların sonunda bir mesaj verdiğini keşfettiniz mi? çünkü bazı izleyiciler numaralardan şüphe duyarak diziye devam ettiler ve sonunda yanılmadıklarını da gördüler.

Peki dizi sonunda oyunları görmüş oldun. Hiç bilebilir miydin neler olabileceğini? Ya da Türk oyunlarından kurgulansaydı onları da sonucunda ölüm de olsa oynayabilir miydin?

Hangi Karakter Olmak İsterdin?

Seong Gi-hun

Seong Gi-hun
Seong Gi-hun

Mesleği aslında bir şoför olan Seong Gi-hun, kumar bağımlısı olduğu için aile sıkıntıları da yaşayan bir babadır. Eşiyle boşanan ve annesiyle yaşayan karakter, kızına ve annesine karşı maddi sorumluluğunun altından kalkabilmek ve borçlarını ödeyebilmek için mücadele etmek adına oyuna katılım sağlıyor.

Cho Sang-woo (No. 218)

Cho Sang-woo (No. 218)
Cho Sang-woo (No. 218)

Bir menkul kıymetler şirketinde iyi bir seviyede yatırım ekibinin başkanı olarak görev yapan Gi-hun’un küçük bir öğrencisi olmaktaydı. Seul Ulusal Üniversitesi’ne girerek yetenekli ve zeki bir öğrenci olan Cho Sang-woo şimdi müşterilerinden para çaldığı için polis tarafından aranan ve annesinin karşısına çıkamayan biri haline dönüşüyor.

Oh Il-nam (No. 001)

Oh Il-nam (No. 001)
Oh Il-nam (No. 001)

Dışarıda ölmeyi beklemek yerine hastalığını bir yandan da oyun içerisinde geçirmek isteyen ve sonunda sürprizle karşılayan bir beyin tümörlü yaşlı bir adam.

Abdul Ali (No. 199)

bdul Ali (No. 199)
bdul Ali (No. 199)

İşvereni tarafından aylarca ödeme yapmayı reddeden ve sonrasında genç ailesine bakmak için Oyuna giren Pakistanlı bir yabancı işçi ne kadar yapmak istemese de oyuna istemsiz dahil oluyor.

Kang Sae-byeok (No. 067)

ang Sae-byeok (No. 067)
ang Sae-byeok (No. 067)

Hayatta kalan aile üyelerini bu ülke içerisinde bulabilmek umuduyla ve geri alabilecek bir komisyoncu için ödeme yapmak üzere Oyuna giren Kuzey Koreli bir sığınmacı rolündedir.

Hwang Jun-ho

Hwang Jun-ho
Hwang Jun-ho

Kayıp kardeşini bulmak için oyuna gizlice giren bir polis memuru.

Jang Deok-su (No. 101)

Jang Deok-su (No. 101)
Jang Deok-su (No. 101)

Büyük kumar borçlarını kapatmak için oyuna giren bir gangster.

Han Mi-nyeo (No. 212)

Han Mi-nyeo (No. 212)
Han Mi-nyeo (No. 212)

Zavallı bekar bir anne olduğunu iddia ederek her konuşmasında farklı bir gizem yaratan manipülatif kadın.

Bir yorum yazmaya başla
Yorum
İsim
Mail adresiniz