Yeşilturt AVM’den 20 Ocak Etkinliklerine Engel

0

“Bu Şehrin Çocukları Samsunsporludur” projesi kapsamında 13 Ocak Pazar günü Yeşilyurt AVM’de gerçekleşmesi planlanan 20 Ocak Anma Haftası etkinliği iptal edildi. İptal gerekçesi ise yeterli sayıda güvenlik personelinin olmayışı iddia edildi

Samsun İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün, Maarif Hareketi kapsamında başlatmış olduğu “Bu Şehrin Çocukları Samsunsporludur” projesi kapsamında gerçekleşecek olan 20 Ocak Anma Haftası etkinliklerinin ilk günü olan Yeşilyurt AVM yemek katında yaklaşık 100 öğrencinin katılımıyla anma programı düzenlenecekti. Yeşilyurt AVM’nin etkinlikten bir gün kala öğrencilerinin güvenliğini sağlayamayacaklarını belirterek iptal kararı aldı.

Taraftardan Boykot Çağrısı

- Reklam -

Üniversiteli Samsunsporlular Taraftar Platformu sosyal medya üzerinden duyurdu. Yaptıkları ilk açıklamada; “13 Ocak 2019 tarihinde saat 16.00’da Yeşilyurt AVM’de yapılması planlanan 20 Ocak Anma Haftası Etkinliği programı Yeşilyurt yönetiminin organizasyona olumsuz yaklaşımı sonucu iptal edilmiştir” denildi. Bunun üzerine Samsunspor’a gönül vermiş taraftarlar, Yeşilyurt Alışveriş Merkezine için boykot çağrısında bulundu.

Tepkiler Çığ Gibi Büyüyor

Üniversiteli Samsunsporlular Taraftar Platformu son olarak 20 Ocak Anma Haftası Programı ve Samsunspor’umuzun altyapı tesisleri ile ilgili açıklamada bulundu. Açıklamada şu ifadelere yer verildi;

Şehrimizde yıllardır bir vefa borcunun en güzel nasıl ödeneceğini gösteren 20 Ocak etkinliklerinin bu sene de yapılması planlanmış ve gerekli tüm hazırlıklar tamamlanmıştır. Diğer senelerden farklı olarak, bu sene Atakum civarında yaşayan insanlarımıza da bu acı günü hatırlatmak ve yüreklerine dokunmak amacıyla etkinlik haftasının bir günü Yeşilyurt AVM’ye ayrılmıştır. Lakin yapılması planlanan bu etkinlik, Yeşilyurt AVM’nin çeşitli bahaneler ileri sürmesi sonucu ne yazık ki etkinlik takviminden çıkartılmıştır. İçeriği vefa, acı, gurur, özlem dolu olan bu anlamlı etkinliğe engel olanları şiddetle kınıyoruz. Ayrıca şehrimizi yönetenlerin son günlerde Samsunspor’a karşı olumsuz tavır sergilemeleri hususunda da düşüncelerimizi sizlerle paylaşmakta fayda görüyoruz. Samsunspor’umuzun Başkanı Sayın İsmail Uyanık’ın, kulübümüzün geleceği için hayati önemi olan tesis projesindeki yer belirsizliği için gösterdiği yoğun çaba hepinizin takdirindedir. Keza bu çaba karşılığında, kulübümüzün isteğine duyarsız kalanların tavırları da hepimizin malumudur. Her zaman denildiği gibi, Samsun bir spor kentidir. Nice efsaneler çıkarmış ve Türk sporuna kazandırmıştır. Bu efsanelerin devamının çıkacağı bu tesislerin inşaası, spor kenti Samsun için elzemdir. Bizler “Spor Kenti Samsun” cümlesinin sadece lafta kalmaması taraftarıyız. Bu yüzden Samsunspor’un kurmak istediği tesislerin inşaası için gerekli yer temini konusunda zorluk çıkaranların yahut bu duruma duyarsız kalanların bir an önce sergiledikleri bu yanlış tavırdan dönmelerini ve gerekli çözüm yollarını üretmelerini istiyoruz. Bırakın Samsun şehri Türk Spor’una efsaneler yetiştirmeye devam etsin.

Daha evvel açıklanan programda 13 Ocak Pazar günü gerçekleştirilmesi planlanan 20 Ocak Anma töreni Yeşilyurt AVM’nin etkinliğe bir gün kala iptal kararı Samsunspor camiasında şaşkınlık yaratırken iptal kararından hemen sonra Trabzonspor  lisanslı ürünlerinin satışını yapan TS Club Mobil Mağazası (TIR) Yeşilyurt AVM’nin otoparkında yer aldı.

Samsun’un Futbol Şehitleri

Türk futbolunun acı günlerinden biri olan 20 Ocak 1989 tarihinde Malatyaspor ile oynayacağı Türkiye 1. Futbol Ligi karşılaşması için bu kente giden Samsunspor takımı sabah saaat 9.30 sularında Amasya’nın Havza ilçesinde bir kamyonla çarpışması sonucu kafileyi taşıyan otobüs uçuruma yuvarlanmış ve Samsunspor üç oyuncusunu, teknik direktörünü, şoförünü kaybetmişti. Kazada Samsunspor Teknik Direktörü Nuri Asan, futbolcular Muzaffer Badalıoğlu ve Mete Adanır ile otobüs şoförü Asım Özkan olay yerinde, futbolcu Zoran Tomić ise Yugoslavya’da altı ay komada kaldıktan sonra vefat etti. Bu kazada hayatta kalan birçok oyuncu ve kafile üyesi de ciddi şekilde yaralanmış ve/veya sakat kalmıştı.

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeleri alın, şimdi abone olun.

X