Haluk Levent İzmir Marşı’nı yorumladı

0

Haluk Levent İzmir Marşı klibiyle izleyenlerinin karşısına çıktı. Haluk Levent’in İzmir Marşı klibinin çekildiği konferans salonundaki koltuklarda ise İzmir’in savunmasında etkili olan kahramanların isimleri yer alıyor

 

Haluk Levent, yayınladığı İzmir Marşı klibiyle büyük bir konferans salonunda orkestra eşliğinde İzmir Marşı’nı söylüyor. Konferans salonundaki koltuklarda ise İzmir’in savunmasında etkili olan kahramanların isimleri yer alıyor.

Aynı zamanda yayınlanan klipte Mustafa Kemal Atatürk’ten ve savaştan görüntüler de ekleyen Haluk Levent, videonun başında da dedesine “Sevgili Dedeme” diye atıfta bulunuyor.

- Reklam -

Öte yandan, şarkının sonlarına doğru Haluk Levent bir mesaj okuyor ve mesajda “Milli Mücadeleye destek olmak için canı pahasına savaşan Karakol Cemiyeti’nden Yenibahçeli Şükrü’ye, Hamza Grubu’ndan Yüzbaşı Seyfettin’e, Mim Mim Grubu’ndan Topkapılı Mehmet Cambaz’a selam olsun. İmalat-ı Harbiye’den Eyüp Bey’e, Berzenci Grubu’ndan Ahmet Berzenci’ye, Ferhat Grubu’ndan Mustafa İzzet’ selam olsun. Kuva’cı kahramanlar; Yahya Kaptan’a Ali Çetinkaya’ya, Şahin Bey’e, Sütçü İmam’a ve Ahmet Hulusi Efendi’ye selam olsun. Kadınlarımız Ayşe Çavuş’a, Halime Çavuş’a, Asker Saime’ye, Melek Hanım’a, Tayyar Rahime’ye, Kara Fatma’ya ve Gördesli Makbule’ye bin selam olsun. Daha önce Çanakkale’de, Conkbayırı’nda, Kemalyeri’nde ve daha sonraAdana’da, Maraş’ta, Sakarya’da, Urfa’da, Afyon’da, Antep’te ve İzmir’in dağlarında Mustafa Kemal’lere selam olsun, selam olsun, selam olsun… ” ifadelerini kullanıyor.

Klibin sonunda ise Haluk Levent’in dedesi olan Süleyman oğlu Diyap’a değiniliyor. Yayınlanan bilgilerde

“Dedem… Süleyman oğlu Diyap (1893-1963)

Üç kardeşi ile birlikte 14 yıl boyunca Çanakkale, Yemen ve Sakarya’da savaştı. Kardeşlerden Gani, şehit oldu. Dieğr kardeş Yunus vücudundaki mermi ile 40 yıl daha yaşadı.

Bu ülke tüm şehit ve gazilerimize minnettar… HALUK LEVENT” mesajı yayınlanıyor.

İşte Haluk Levent’in yayınlamış olduğu İzmir Marşı klibi;

 

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeleri alın, şimdi abone olun.

X