Siemens Opera Yarışması katılımcılarını bekliyor

0

Bu yıl 20’incisi düzenlenen Siemens Opera Yarışması’nın bu yılki elemeleri için son başvuru tarihi 30 Nisan olarak belirlendi. Yarışmanın elemeleri 7-9 Mayıs tarihleri arasında gerçekleştirilecek

Siemens Türkiye, teknolojiye olan tutkusuyla ekonomi alanındaki faaliyetlerinin yanı sıra sanata olan katkılarıyla değer oluşturmayı sürdürüyor. Şirket tarafından ‘Türkiye’deki opera sanatçılarını dünya sahneleri ile tanıştırmak amacıyla’ düzenlenen Siemens Opera Yarışması için başvuru süreci başladı. Türkiye’nin tek ulusal opera yarışması konumunda bulunduğu belirtilen ve 20’ncisi gerçekleştirilecek olan Siemens Opera Yarışması için son başvuru tarihi 30 Nisan olarak belirlendi.

Final töreni 9 Mayıs’ta
Profesyonel veya öğrenci, kendine güvenen her opera sanatçısının katılabildiği 20. Siemens Opera Yarışması için başvurular, şirketin internet adresi üzerinden 30 Nisan 2018 Pazartesi gününe kadar devam edecek. Her yıl yoğun katılımın olduğu yarışmanın elemeleri 7-9 Mayıs tarihleri arasında Pera Palace Hotel’de yapılacak.

Dereceye girenlere özel ödüller
Siemens Opera Yarışması’nın birincisi, Almanya’daki Karlsruhe Operası’nda bir yıllık burs ve Goethe-Institut İstanbul’da 4 aylık Almanca bursunun sahibi olacak. Yarışmanın ikincisi ise Avusturya Salzburg Mozarteum Müzik Akademisi’nde 6 aylık burs ve Goethe-Institut İstanbul’da 2 aylık Almanca bursu kazanacak. Üçüncü olarak belirlenecek sanatçı ise 2 bin euroluk ödülün sahibi olacak.

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeleri alın, şimdi abone olun.

X