Samsun Maviye yürüyecek! Fark et, kabul et, bizimle yürü

0

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı, otizmle ilgili farkındalık oluşturmak için Türkiye’nin birçok yerinde etkinlik düzenliyor. Samsun Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada; “2 Nisan Dünya Otizm Farkındalık Günü kapsamında pazartesi günü yürüyüş etkinliği yapılacaktır

Türkiye, otizm konusunda farkındalık için “mavi”ye bürünecek

2 Nisan Dünya Otizm Farkındalık Günü. Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı, bu yıl 2 Nisan’da otizm konusuna dikkat çekmek amacıyla “Fark et, kabul et, bizimle yürü” sloganıyla birçok farklı etkinliğe imza atacak.

- Reklam -

Bu kapsamda Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya’nın katılımıyla 2 Nisan Pazartesi İstanbul’da büyük bir farkındalık yürüyüşü yapılacak. Yürüyüşte otizmli çocuklar ve ailelerinin yanı sıra sanat, spor ve siyaset dünyasından birçok tanınmış ismin de yer alması bekleniyor.

Bakanlık ayrıca, pazar akşamından itibaren Türkiye’nin dört bir yanını otizmin simge rengi olan maviyle ışıklandırmayı planlıyor. Mavi ışıklandırma yapılacak yerler arasında 15 Temmuz Şehitler Köprüsü, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı binası ile diğer illerdeki önemli tarihi ve simgesel yapılar yer alıyor.

Samsun’da da yürüyüş gerçekleşecek

Samsun Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada; “2 Nisan Dünya Otizm Farkındalık Günü kapsamında Tüm Ülkede aynı anda Pazartesi Günü Yürüyüş etkinliği yapılacaktır İlimizde yapılacak olan etkinlik Samsun Valisi Osman Kaymak’ın katılımıyla aynı gün 02 Nisan 2018 Pazartesi günü saat 10.30’da Çiftlik Caddesi Verem Savaş Dispanseri önünde başlayacak Cumhuriyet Meydanında son bulacaktır. Katılımcılar mavi kıyafet ve ellerinde uçan mavi balonlar ile katılacak yürüyüş sonrasında balonlar gökyüzüne bırakılacak” denildi.

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeleri alın, şimdi abone olun.

X