Ulusal ve Uluslararası Turnuvalar Başlıyor

0

21-25 Eylül 2016 tarihleri arasında, Samsun’un çeşitli spor tesislerinde ulusal ve uluslararası organizasyonlar gerçekleştirilecek


Bunlar arasında; 24-25 Eylül 2016 tarihlerinde, Canik Hasan Doğan Spor Salonunda 14.Karadeniz Judo Turnuvası, 21-25 Eylül 2016 tarihleri arasında, Canik Atatürk Spor Salonu, Tekkeköy Yaşar Doğu Spor Salonu ve Atakum M.T.A.L. Spor Salonunda Goalball 2.Lig ve 3 Lig 2.Devre müsabakaları ve 21-24 Eylül 2016 tarihleri arasında, Mustafa Dağıstanlı Spor Salonunda 1.Uluslararası Samsun Cup Kadınlar Basketbol Turnuvası yer alıyor.

14.Karadeniz Turnuvasına 19 ilden 300 sporcu, Goalball 2.Lig ve 3 Lig 2.Devre müsabakalarına 16 ilden 20 erkek, 10 bayan, toplamda 30 kulüple birlikte 180 sporcu katılıyor.

Uluslararası faaliyet olarak ilki gerçekleştirilecek olan ve Canik Belediyespor ile Samsun Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü’ nün ortaklaşa düzenlediği Samsun Cup Kadınlar Basketbol Turnuvasına Romanya’ nın Cluj, Bulgaristan’ın Haskovo, Lübnan’ ın Al Riyad kadın basketbol takımları mücadele edecek.

Organizasyonlar öncesinde, Samsun Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Güven ÖZYURT’ un yönetiminde basın toplantısı düzenledi. Basın toplantısına İl Müdürlüğü Şube Müdürleri, İlçe Müdürleri ve basın mensupları katıldı. Toplantı; İl Müdürü Güven ÖZYURT’ un, gerçekleştirilecek olan spor organizasyonları hakkında bilgiler aktardığı konuşması ile başladı.

İl Müdürü Güven ÖZYURT; “Bu hafta boyunca, Samsun 3 büyük organizasyona ev sahipliği yapacak. Samsun Karadeniz’ in başta olmak üzere tüm Türkiye’nin önemli spor organizasyonlarının düzenlendiği bir kent halini aldı. Bunun en büyük sebeplerinden bir tanesi de Sayın Bakanımız Akif Çağatay KILIÇ’ın ilimize yapmış olduğu büyük tesislerdir. Bu tesislerin doldurulması için yapılan organizasyonlarla yurt dışından ve yurdun çeşitli bölgelerinden gelen takım ve sporcuların tesislerden en iyi şekilde yaralanmalarını sağlamak bizlerin görevidir. Ayrıca Samsunumuzun Olimpiyat Şehri olarak anılması için çalışmalarımız tüm yoğunluğuyla sürüyor. 1000′ e yakın sporcunun katılacağı bu organizasyonlarda emeği geçen herkese teşekkür ediyor ve bu tür faaliyetleri gerçekleştirmemiz için bize her türlü imkanı sağlayan Sayın Bakanımız Akif Çağatay KILIÇ’a şükranlarımı sunuyorum” şeklinde konuştu.

Sırasıyla İl Müdürlüğü Spor Şube Müdürü Süleyman DEMİRTAŞ, Özel Sporcular ve Engelli Sporcular Şube Müdürü Şeyda Sağlam GÜNDÜZ ve Canik Belediyespor Basketbol Kulübü Genel Menajeri Zafer ŞİMŞEK organizasyonlar hakkında katılımcılara bilgi verdi.

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeleri alın, şimdi abone olun.

X