18 Temmuz’da tramvaylar ücretsiz olacak

0

23. Yaz İşitme Engelliler Olimpiyatları açılış günü olan 18 Temmuz Salı günü, saat 17.00 – 00.00 arası tramvaylar ücretsiz olacak

Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından Samsun’da 520 aracın olimpiyatlara hizmet edeceğini belirten SAMULAŞ Genel Müdürü Kadir Gürkan, “Dünyanın en büyük üçüncü spor organizasyonu olan İşitme Engelliler Deaflympics 2017 olimpiyatları Samsun’da yapılacak. 10 Temmuz itibariyle olimpiyatlarda yarışacak olan ülkelerin kafileleri şehrimize gelmeye başladı. 97 ülkenin katılımı ile olimpiyat Samsun’da rekor kırıyor. Samsun Büyükşehir Belediyesi SAMULAŞ A.Ş olarak bakanlığımızın tahsis ettiği 520 araç ile olimpiyat süresince müsabaka, antrenman ve transferler konusunda ulaşım organizasyonu yürütmekteyiz. Bu kapsamda SAMULAŞ’da bir çağrı merkezi kurulacak. Bu çağrı merkezinde istenecek talepler ve meydana gelen sıkıntılar buradan çözülecek” dedi.

Toplu taşıma araçlarını tercih edin

- Reklam -

Tramvaylar 18 Temmuz’da saat 17.00 – 00.00 arası ücretsiz Olimpiyatların açılış günü olan 18 Temmuz tarihinde saat 17.00 – 00.00 arası tramvayların ücretsiz olduğunu ifade eden Gürkan, “Bunun haricinde önümüzde 2 tane takvim var. Birincisi 18 Temmuz Salı günü olimpiyatlarımızın resmi açılış töreni Samsun 19 Mayıs Stadyumunda yapılacak. Bizde bakanlığımızın tahsis ettiği araçlarla sporcu kafilelerini buralara transferini yapacağız. Daha sonra da konaklayacakları yerlere götüreceğiz. Ulaştırma Bakanlığımızın yapmış olduğu Tekkeköy – Samsun arasında ve Havalimanındaki katlı viyadüğü dikkate aldığımızda bir rahatlama meydana gelecek. Ancak özellikle kent merkezinde vatandaşlarımızın 18 Temmuz günü trafiğinde yoğunlaşacağını dikkate alarak bireysel araçları yerine toplu taşıma araçlarını tercih etmelerini yine 30 Temmuz kapanış törenlerinin yapılacağını dikkate alarak bireysel araçları yerine toplu taşıma araçları ile seyahat etmelerini öneriyoruz. Bunun haricinde Samsun Büyükşehir Belediye Başkanımız ve yönetim kurulumuz ile beraber açılışların yapılacağı 18 Temmuz günü saat 17.00 ile 00.00 saatleri arasında tramvaylarımız halkımızın toplu açılış törenine katılımı için ücretsiz trenlerimizden faydalanması kararlaştırılmıştır” diye konuştu.

Gürkan; “Sabırlı ve hoşgörülü olmalarını talep ediyoruz”

18-30 Temmuz arası vatandaşlar toplu taşıma araçlarını tercih etsin Olimpiyat günlerinde vatandaşların kendi araçları yerine toplu taşıma araçlarını kullanmaları konusunda tavsiyede bulunan Gürkan, “520 araç ile olimpiyat süresinde toplam 8 ilçede yani Atakum, İlkadım, Canik ve Tekkeköy ilçelerimiz ile beraber Bafra, Çarşamba, Ondokuzmayıs ve Kavak ilçelerimiz ile eşgüdümlü olarak spor müsabakaları yapılacak. Bu müsabakalara katılacak olan sporcular, teknik heyet ve hakemlerin transferleri ile misafirlerin transferlerini yapacağız. Bu 520 araç Samsun trafiğinde olacağı için halkımızın 18-30 Temmuz arasında trafikte meydana gelebilecek olumsuzlukları yaşamamak adına toplu taşıma araçlarını tercih etmesi hem seyahat güvenliği hem de can güvenliği için önem taşımaktadır” şeklinde konuştu. Sürücüler olimpiyat araçlarına hoşgörülü olsun İl Emniyet Müdürlüğü olimpiyat süresince çalışacak olan organizasyon adı altında görev yapacak toplu taşıma araçlarına akreditasyon ve giydirme yaptırdığını ifade eden Gürkan, “Emniyet Müdürlüğümüz bizim güzergahlardaki kavşaklarda ek tedbirler aldı. Bunlara geçiş üstünlüğü sağlayacağından dolayı vatandaşlarımızın bireysel araçları ile normal trafik hızlarının düşeceğini ve sürelerinin uzanacağını bilmeleri gerekiyor. Trafikte olimpiyat için transfer yapan araçlara daha sabırlı ve hoşgörülü olmalarını talep ediyoruz”

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeleri alın, şimdi abone olun.

X