70 İlin Yöresel Ürünleri Atakum’da buluşuyor

0

Atakum Belediyesi OMÜ işbirliğinde düzenlenecek olan Yöresel Ürünler Pazarı 18 Nisan tarihinde kapılarını vatandaşlara açıyor. 1 Mayıs tarihine kadar devam edecek olan fuarın üçüncü ve dördüncü günü, Uluslararası Venedik Sirki, tüm ziyaretçilere ücretsiz gösteriler sunacak

Atakum Belediyesi ve Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) destekleriyle OMÜ’lü öğrenciler Fatih Avcı ve Fatmanur Sarıkaya tarafından organize edilen fuarda, 70 ilin yöresel ürünleri ve hediyelik eşyalar, tanıtılacak.

Türkiş Tramvay Durağı üstü, Seyfi Demirsoy İlkokulu arkasında bulunan alanda 18 Nisan ile 1 Mayıs tarihleri arasında gerçekleştirilecek olan fuarda her ilin kendine ait yöresel ürünleri Samsun halkına tanıtılacak. Fuarda, Aydın’ın deve sucuğundan, Hatay’ın künefesi, İzmit’in pişmaniyesi, Isparta’nın gül ürünleri, Trabzon’un tereyağı, Giresun’un fındığına kadar her şey sergilenecek. 70 İlin Yöresel Ürünleri Fuarı, hediyelik eşyalar ve çocuk eğlence alanları ile 12 gün boyunca Samsunlulara açık olacak.

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı etkinlikleri kapsamında bir takım çocuk etkinlikleri de yer alacak. Venedik Sirki, Sevimli Korsanların Gösterileri, Kaptan Jack ve Sparrow yanı sıra ışık, iron man, palyaço gösterileri olacak. Tüm etkinlikler ücretsizdir.

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeleri alın, şimdi abone olun.

X