Vezirköprü Kunduz Festivali 2018

0

Bu sene 14. sü düzenlenecek olan Vezirköprü Geleneksel Kültür Sanat Doğa ve Turizm Festivali, renkli görüntülere ev sahipliği yapacak. 23, 24, 25 Ağustos’ta gerçekleştirilecek festivalde birbirinden güzel etkinlikler yer alacak

Vezirköprü, bu sene 14. sünü düzenleyeceği Geleneksel Kültür Sanat Doğa ve Turizm Festivali ile birbirinden güzel etkinliklere ev sahipliği yapmaya hazırlanıyor. 23, 24, 25 Ağustos’ta gerçekleştirilecek festivalde, yağlı güreş müsabakaları, başpehlivan final müsabakaları, atlı okçuluk gösterileri, tarım ürünleri yarışmaları, iyi koç yarışması, Türkiye’nin dört bir yanından gelen aşıklar ve şairlerin buluşması, yöresel yemekler yarışması yapılacak.

YABANCI ÜLKELER DE YER ALACAK

- Reklam -

Ayrıca festivale bu sene ilk defa Gürcistan, Ukrayna, Rusya, Litvanya, Almanya ve Azerbaycan gibi ülkelerden de katılım sağlanacak. Gürcistan, Ukrayna, Rusya, Litvanya halk dansları ve konserleriyle Vezirköprülülerle buluşacak. İlk gün Kunduz Dağı’nda gerçekleştirilecek olan festival ikinci ve üçüncü gün Vezirköprü Cumhuriyet Meydanı’nda gerçekleştirilecek.

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeleri alın, şimdi abone olun.

X