Arjantin Halk Şarkıları Samsun’da

0

Tematik konserler kapsamında ayda iki kere Zehra Yıldız Salonu’nda gerçekleştirilen etkinliklerin nisan ayı içerisindeki ilk konseri “Arjantin Halk Şarkıları”. Akşam saat 20.00’da gerçekleştirilen konser yaklaşık bir saat sürmekte

Samsun Devlet Opera ve Balesi Koro ve Orkestra Sanatçılarının yer aldığı konserde Augusto Arias şef olarak yer alacak. Konserde seslendirilecek olan “Cansiones Para Coro” adlı eserin bestesi Cuchi Leguizamon’a, düzenlemesi Oreste Chlopecki’ye ait. 7 Parçadan oluşan eserde Arjantin halkının gündelik yaşamda etkilendikleri, sevdikleri olaylara besteledikleri halk ezgileri yer almakta. Her parçadan önce sanatçıların şarkıların hikayesini anlatacağı konser Türk müziğinin alışık olmadığı melodileri barındırıyor. Arjantin’e özgü harmonik melodilerin yer aldığı konserde seslendirilecek parçaların çoğu neşeli müziklerden oluşmakta.

13 Nisan 2018 Cuma akşamı saat 20:00’da gerçekleştirilecek “Arjantin Halk Şarkıları” Konseri’nin biletleri Samsun Devlet Opera ve Balesi gişesi ve biletivada satışa sunulmuştur. SAMDOB gişe hafta içi saat 10:00-18:00 saatleri arası ve temsil günleri saat 20:00’a kadar açıktır.

- Reklam -

Konser programı şu şekilde:
1. La Arenosa
2. Balderrama
3. Cancion de Cuna para el Vino
4. La Pomena
5. La Muerte de Lucifer
6. Chaya de la Albahaca
7. Libertango

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeleri alın, şimdi abone olun.

X