‘Falcon Fest’ Şahinkaya Kanyonu’nda başladı

0

Samsun’un Vezirköprü ilçesinde Şahinkaya Kanyonu’nda 17- 19 Mayıs tarihleri arasında düzenlenen ‘Falcon Fest’ etkinliği başladı

17- 19 Mayıs tarihleri arasında gerçekleşen olan ve 3 gün boyunca adrenalinin tavan yapacağı Falcon Fest’te, organizasyonu yakından takip etmek isteyenler etkinlik alanına gelerek sporcuları takip edebilecek. Festival boyunca istekli vatandaşlara tırmanış ve kano atölyelerinde eğitim verilebilecek.

Samsun Büyükşehir Belediyesi tarafından 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı kutlamaları kapsamında düzenlenen Türkiye’nin ilk ve tek ekstrem spor festivali “Falcon Fest”, Şahinkaya Kanyonu’nda yapılıyor. Adrenalin tutkunları festivalde boy gösteriyor. Bu kapsamda ilk olarak sahneye paramotorcular çıktı. Paramotorcular Şahinkaya Kanyonu’nda nefes kesen bir gösteri yaptı. Kanyonda iki dağ arasından geçiş yapan paramotorcular yürekleri ağızlara getirdi.

- Reklam -

Paramotorcular yürekleri ağızlara getirdi

Samsun’un Vezirköprü ilçesi’nde doğal güzelliği ile ön plana çıkan ‘Şahinkaya Kanyonu’ dünyanın en önemli ekstrem sporcularını ağırlamaya hazırlanıyor. 19 Mayıs Haftası‘nda 19 ülkeden 100 maceraperest, Şahinkaya Kanyonu‘nda bir araya gelerek, Türkiye’nin ilk ve tek ekstrem sporlar festivalinde yeteneklerini sergileyecek.

Festival boyunca BASE jumperler atlayış yaparken, bir yandan da highliner (ip üzerinde yürüme) sporcuları, 250 metre yükseklikte, 3 ayrı nokta da 200 metre mesafe ip üzerinde yürüyecek. Kanocular su üzerinde ilerlerken, paramotorcular Samsun merkezde ve kanyonda uçuşlar düzenleyecek. Bunun dışında festival boyunca kano sporcuları küreklerine asılıp, kaya tırmanış sporcuları Şahinkaya’nın zirvesine ulaşmak için ter dökecek. Açılış esnasında aynı anda 6 farklı branşın izlenebileceği Şahinkaya Kanyonu iki yıl sonra 20 farklı ekstrem branşın aynı anda yapılabileceği bir parkura dönüştürülmesi planlanlanıyor.

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeleri alın, şimdi abone olun.

X