Uluslararası Kapıkaya Doğa Sporları Festivali

4

Uluslararası Kapıkaya Doğa Sporları Festivali (Kapıkayafest) 25-29 Temmuz 2018 tarihlerinde Bafra Kapıkaya mevkinde 2. kez düzenleniyor

Bu yıl ikincisi kez düzenlenecek olan Bafra Kapıkaya Doğa Sporları Festivali’nde Kuş Cenneti Ziyareti, Şahinkaya Kanyonu Feribot Gezisi, Kültürel Etkinlikler, Yamaç Paraşütü, Doğa Yürüyüşleri, Bisiklet turları, MTB Bisiklet Yarışması, Su Sporları aktiviteleri, ATV Safari, Geneneksel Okçuluk Faaliyetleri, Paintball, Langırt, Zıpzıp, Salto gibi eğlenceler yanı sıra Jet Boat ile unutulmaz bir festival sizleri bekliyor.

FESTİVAL HAKKINDA

- Reklam -

Çeşitli spor dallarını aynı ortamda sunarak ulusal ve uluslararası birçok sporcuyu ve doğa severleri her yıl temmuz ayında bir araya getirmeyi hedefleyen Kapıkayafest “Doğayı Yaşat Sporu Yaşa” sloganıyla sağlıklı bireylerle daha çok yaşana bilir bir dünya için sporun ve sporcunun önemini vurgulamak gayesini gütmektedir.

Bafra Kapıkaya Tepesinde 5 gün 4 gece “Her şey dahil” bir kampa davetlisiniz. Bizden hatırlatması bu festival bildiğiniz festivallere benzemez. İnanmıyorsanız Türkiye’nin dört bir yanından festivale katılan 25 bin kişiye sorun!

Kamp alanı, yemek, tepe ve tepeye ulaşımlar, şehir merkezinden tepeye ulaşımlar tamamen ücretsiz.

Gökyüzünde paraşütçüler süzülürken katılımcılar karada bisiklet ve doğa yürüyüşü baraj gölünde kano gezisine katılabilecek, balık tutma yarışmasında mücadele edebilecek. ‘En güzel fotoğrafı ben çekerim’ diyenleri ise fotomaratona davet edeceğiz. Kamp ve çevresinde çeşitli atölye çalışmalarıyla eğlenme ve güzel vakit geçirme olanağı bulacaklar. Akşam ise kamp ateşini yakıp yıldızların altında doğanın sesini dinleyecek, eski ve yeni arkadaşlarla sabaha kadar sohbetler sürecek. Ayrıca çeşitli kültürel faaliyetler, spor branşlarının aktiviteleri ve eğlenceler birbirini izleyecek.

İnternet sitesi üzerinden kayıt yapan katılımcılara Bafra Belediyesi belirlenen saatlerde ücretsiz yemek dağıtacak. Ayrıca festival alanında ayrılan özel stantlarda bölge sakinleri yerel ürünler satarken, ticari kuruluşlar da uygun fiyatlarda ihtiyaç ürünleri satabilecek.

Eğlenceli Faaliyetler: Muhteşem Karadeniz manzarasında uçuş, trekking, fotomaraton, dağcılık faaliyetleri, kano, izcilik aktiviteleri, salto, trambolin, zıp zıp, paintball, canlı langırt, kano, bambu sal ile gezi, çarpışan su botları, jetboat, wındsurf, jet skı, yelkenli ve tekne gezileri, ATV safari, Kuş Cenneti ve bölge gezileri. Kamp ateşi etrafında müzik eşliğinde gecelemeler.

Kayıt ve detaylı bilgi için: www.kapikayafest.com websitesini ziyaret ederek öğrenebilirsiniz.

Festival ne zaman başlıyor?
25 temmuz 2018 çarşamba günü kayıtlı kamp sakinleri ve sporcular akşam 19.00’a kadar çadırlarına yerleşmiş olmaları gerekmektedir.Açılış programı 26 temmuz 2018 saat 10.00’da yapılacaktır.

Ne yiyip ne içeceğiz diyeceksin?
Kamp alanına kayıt yaptırmış olan misafirlerimiz Bafra Belediye Başkanı Hamit Kılıç’ın misafiri olarak belediye tarafından hazırlanan sabah kahvaltısı, öğle yemeği ve akşam yemeklerini yiyebileceklerdir. Yemek seçimi imkanların el verdiği şartlarda yöresel tatlara yer verilmeye çalışılacaktır.

Hiç bilmediğim bir tepeye nasıl ulaşacağım diyeceksiniz?
Samsun merkeze ya da Bafra merkeze bir şekilde ulaşmanız halinde belirli saatlerde kalkacak ringlerle festival alnına ulaşabilirsiniz. Bafra konum itibarı ile hem Samsun Çarşamba havaalanına hem de Sinop havaalanına yakındır. İki havaalanından  uçak ile ulaşabilirsiniz. Kara yolu ile otobüs yada özel araç ile de festival alanına ulaşmanız mümkün.

AKLINIZA TAKILANLAR

kendi kendinize soracağınız sorulara işte cevaplarımız…

* Tüm soruları okumadan en başta sorayım ücret alacak mısınız?
– Etkinliğimizde 3 öğün yemek (Sabah : saat: 07.00-08.30 – Öğlen saat : 12:-13.30 akşam saat: 19.00-20.00), eğlence, bütün gösteriler, akşam etkinlikleri, geziler ve kuş sesleri de dahil her şey ücretsiz

* 18 yaşından küçüğüm festivale yalnız katılabilir miyim?
– Üzgünüz sadece ailenizle birlikte katılabilirsiniz.

* Küçük çocuğumuz var bizde gelelim mi?
– Evet

*Samsun dışında yaşıyorum, etkinliğe gelebilir miyim?
– Elbette katılabilirsiniz.

* Festival alanına arabam ile gelebilir miyim?
– Evet gelebilirsiniz. Sizler için köy içinde otopark oluşturduk ve otoparktan festival alanına ücretsiz ulaşım da sağladık. Lakin yoğunluktan yer bulamayabilirsiniz. Tavsiyemiz Samsun ve Bafra’dan ücretsiz ringlerimize kullanmanızdır.

* Festival için müracaat yapmadım ama çıkıp gelsem, beni almayacak mısınız?
– Elbette gelebilirsiniz. Kayıt formu doldurmadan seyirci olarak çıkıp gelebilirsiniz. Onda da sorun yok. Lakin Çadır kamp alanında yer olmayabilir çıkıp gelirseniz size yer bulamazsak üzülürüz. En iyisi siz form doldurup kayıt yaptırın.

* Bisiklet ve Motorumla festival alanına gelebilir miyim?
– Festival alanında sizlere gösterilecek alana park etmeniz koşulu ile bisiklet veya motorunuz ile gelebilirsiniz.

* Festival alanında kendimiz yemek yapıp mangal yakabilir miyiz?
– Biz, sizler için en güzel yemekleri hazırlayacağız. Ama illa da yapacağım diyorsanız keyfiniz bilir, elbette gösterilen yerlerde yapabilirsiniz.

* Festival alanında insani ihtiyaçlarımızı nasıl gidereceğiz?
– Festival alanında tuvaletlerimiz olacak. Ayrıca kullanımınız için kamp ortamında sıcak su olan duşlarımızdan ücretsiz faydalanabilirsiniz.

* Aklıma takıldı tüm bunları yaparken neden para almıyorsunuz?
– Haklısınız Katılımcılara alanda sağlanacak tüm hizmet ve ikramlar Bafra Belediyesi tarafından karşılayacaktır. Çünkü biz istiyoruz ki,  Bafra’nın bu güzelliğini hep beraber soluyalım ve ülkemizin bu güzel yerinin bütün dünyaya tanıtalım.

* Katılımcılardan neler bekliyorsunuz?

Sizlerden tek beklentimizi bol bol video ve Fotoğraf çekip sosyal medya hesaplarınızdan #kapikayafest #kapıkayafest hashtag ile paylaşmanız.

Kamp alanı, Bütün Ulaşımlar (Bafra ve Samsundan ringler olacaktır), Yemek organizasyonumuz tarafından karşılanacaktır.

Festivalde nerede para harcarım?
Festivale kayıt yaptırıp kamp alanında kalanlar belirli saatler Samsun ve Bafra’dan kalkan ringlerle festival alanına ulaşabilirler. Kamp alanı, Kamptan aşağı inişler, çıkışlar, Barınak, Kuş cenneti gezileri, akşam müzik, aktiviteler, değişik eğlenceler, sabah kahvaltısı, öğle ve akşam yemekleri ücretsizdir.

Kayıtlı olmayıp sadece izlemek için gelenler ise ücretsiz ulaşımdan yararlanabilirler. Yiyeceklerini yanlarında getirmeleri gerekmektedir yada köylülerin kurduğu yeme içme alanlarında ücret karşılığı yiyebilirler.

Kimler katılabilir?
Festival herkese açıktır. Kampta kalacakların kayıt yaptırmaları şarttır!

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeleri alın, şimdi abone olun.

X