Eskişehir’de Senfonik Masal Konseri gerçekleşti

0

Anadolu Üniversitesi Atatürk Kültür ve Sanat Merkezi (AKM) Opera ve Balo Salonu’nda Anadolu Üniversitesi Senfoni Orkestrası (ASO) ve Anadolu Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Çocuk Korosu tarafından 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı sebebiyle ‘Senfonik Masal Konseri’ gerçekleştirildi

Anadolu Üniversitesi Atatürk Kültür ve Sanat Merkezi (AKM) Opera ve Balo Salonu’nda düzenlenen konsere Anadolu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Naci Gündoğan, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ali Savaş Koparal, Anadolu Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Müdürü Prof. Dr. Mustafa Kemal Biçerli ve çok sayıda dinleyici katıldı. Anadolu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Naci Gündoğan konserle ilgili, “Devlet Konservatuvarımız 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı nedeniyle güzel bir eser icra etti. Büyük bir beğeni ile takip ettiğim bu konser için hepsini kutluyorum” dedi.

Konserin ilk bölümünde Anadolu Üniversitesi Devlet Konservatuvarı öğrencisi Beren Gürcüoğlu, piyano ile W.A Mozart’ın ‘Piyano Konçertosu No:1; Allegro, Andante ve Rondo’ eserini, ikinci bölümde ise Arp ile Devlet Konservatuvarı öğrencisi Ada Canata, G.F. Handel’in ‘Arp Konçertosu’nu seslendirdi. Konserin son bölümünde ise Ebru Kemalbay Eren’in Koro Şefliğini yaptığı Anadolu Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Çocuk Korosu ‘Senfonik Masal’ isimli eseri seslendirdi. Kamer Güngör tarafından yazılan ve Levent Kuterdem’in bestelediği parça da Tiyatro Anadolu Oyuncuları Öğr. Gör. Berk Kırlak ve Öğr. Gör. Simten Demirkol anlatıcı olarak yer aldı. Murat Göktaş Şefliğinde ASO da konsere eşlik etti.

- Reklam -

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeleri alın, şimdi abone olun.

X