‘Kurbağa Öyküleri’ çocuk müzikali Samsun’da

0

Samsun Devlet Opera ve Balesi tarafından sahnelenecek bir Brodway Çocuk Müzikali olan ‘Kurbağa Öyküleri’nin Türkiye prömiyeri için gün sayıyor. Derin bir dostlukla birbirine bağlı iki yakın arkadaşın öyküsünün anlatıldığı ‘Kurbağa Öyküleri’ nin Türkiye Prömiyeri Şahan Gürkan rejisörlüğünde Samsun operasında küçük büyük tüm izleyicileri bekliyor

Müzik yönetmenliğini Çelik Kasapoğlu, rejisörlüğünü Şahan Gürkan’ın üstlendiği 26 Aralık 2017 tarihinde, saat 13.00’da sahnelenecek olan Kurbağa Öyküleri müzikali; Amerikalı yazar ve illüstratör Arnord Lobel’in ünlü ‘Frog and Toad Stories’ adlı resimli çocuk kitabından derlenen öykülerden hareketle anlatılıyor. Biri iri kara, biri su kurbağası iki arkadaşın, başlarından geçen eğlenceli maceraların anlatıldığı hikâyeler, iki kahramanın dostluklarıyla yalnızlık, kıskançlık, iradesizlik, korku, sabırsızlık gibi korku ve dertlerinin üstesinden gelmelerini anlatıyor.

Orijinal adı ‘A Year With Frog and Toad’ olan müzikal, Robert ve Willie Reale kardeşlerin sahneye uyarladığı; dünyanın en prestijli tiyatro ödüllerinden ‘Tony Ödülleri’ne 3 kez aday olmuştur. Eser; yıllarca Broadway’de kapalı gişe oynadıktan sonra Türkiye’de ilk kez Samsun Devlet Opera ve Balesi tarafından sahnelenecek. Müzikalin dekorları Hakkı Kandır, kostüm tasarımı Aydan Çınar, ışık ise Oğuz Murat Yılmaz’a ait.

- Reklam -

Şimdiden prömiyer biletleri tükenen müzikalin diğer temsilleri 15, 16, 17 Ocak 2018 tarihlerinde Samsun Devlet Opera ve Balesi Aydın Gün Salonu’nda sahnelenecektir.

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeleri alın, şimdi abone olun.

X